Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Cuda eucharystyczne i chrześcijańskie korzenie Europy

Sergio Meloni

Cuda eucharystyczne i chrześcijańskie korzenie Europy

26,50

 

Wydanie 2 (rozszerzone)
Książka jest opowieścią o nadzwyczajnych ingerencjach Boga potwierdzających naocznie realną obecność Zbawiciela świata pod postaciami eucharystycznymi. Zawiera opisy licznych cudów eucharystycznych oraz miejsc, w których się one wydarzyły, i to zarówno w przeszłości, jak i w czasach współczesnych. Najnowsze wydanie zostało wzbogacone o potwierdzone przez Kościół cuda eucharystyczne w sanktuarium Betania w wenezuelskim miasteczku Cua, w parafii Santa Maria w Buenos Aires, a także w parafii św. Antoniego w Sokółce. Cuda te ożywiają naszą wiarę, ale są również wyzwaniem dla nauki, która staje w obliczu tajemnicy. Zdumiewający jest fakt, że w ekspertyzach naukowców przeprowadzających badania próbek pochodzących z cudownie przemienionych Hostii powtarza się konkluzja: tkanka mięśnia sercowego w chwili agonii. Ta porywająca lektura nie pozwala pozostać obojętnym. Odbiorcy książki: Wszyscy spragnieni ciekawych historii, zainteresowani problematyką cudów eucharystycznych i tym, co na ich temat mówi nauka Dlaczego warto przeczytać tę książkę: daje wyobrażenie o tym, w jak wielu miejscach na świecie wydarzyły się cuda eucharystyczne, wzbogaca wiedzę na ich temat oraz na temat roli Eucharystii w życiu wielu świętych, przynagla do przemyślenia własnego stosunku do Eucharystii, zapoznaje z wynikami badań naukowych, które potwierdzają to, co Kościół przepowiada od tysięcy lat.

Jedność
Oprawa twarda

Wydanie: 2

ISBN: 9788381449991

Tytuł oryginalny: I Miracoli Eucaristici e la radici cristiane dell'Europa

Liczba stron: 488

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 49,00 zł

Tłumaczenie: Krzysztof Stopa

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...