Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Cyberbezpieczeństwo. Zarys wykładu. Stan prawny na 14 sierpnia 2023 r.

Opracowanie Zbiorowe

Cyberbezpieczeństwo. Zarys wykładu. Stan prawny na 14 sierpnia 2023 r.

68,55

 

Autorzy omawiają najważniejsze kwestie z zakresu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni zarówno z perspektywy prawa, jak i technologii.

W opracowaniu przedstawiono m.in.:
• najistotniejsze regulacje wpływające na obszar cyberbezpieczeństwa, w tym najnowsze unormowania UE w tym zakresie, łącznie z dyrektywą NIS2;
• mechanizmy ochrony prawnej związane z naruszeniami danych osobowych;
• procedury postępowania w zakresie zabezpieczenia dowodów elektronicznych;
• najważniejsze zasady, które należy uwzględnić w budowanych programach cyberhigieny dla użytkowników;
• cyberbezpieczeństwo jako proces oraz mierniki jego oceny;
• przegląd najważniejszych zabezpieczeń technicznych, w tym związanych z kryptograficzną ochroną danych;
• procedury postępowania w przypadku wystąpienia incydentu;
• strategie ataku i obrony w cyberprzestrzeni;
• nowe techniki kwantowe rzucające wyzwanie wszystkim dotychczasowym założeniom, według których budowane są obecne systemy cyberbezpieczeństwa.

Publikacja jest przeznaczona dla każdego, komu bliska jest kwestia bezpieczeństwa danych i informacji w sieci. Będzie cennym źródłem wiedzy dla operatorów usług kluczowych i dostawców usług cyfrowych, a także specjalistów zajmujących się na co dzień zagadnieniami z obszaru bezpieczeństwa IT oraz zarządzaniem incydentami i audytem wewnętrznym struktur IT, pracowników organów administracji publicznej, jak i prawników – sędziów, prokuratorów, adwokatów i radców prawnych. Zainteresuje również studentów nauk humanistycznych, kierunków technicznych oraz uczelni wojskowych.

Wolters Kluwer
Oprawa miękka

Wydanie: 2

ISBN: 978-83-8328-821-5

Liczba stron: 588

Cena detaliczna: 89,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...