Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Cyberwalka. Militarny wymiar działań

Cyberwalka. Militarny wymiar działań

64,01

 

Książka Cyberwalka. Militarny wymiar działańjest poświęcona cyberwalce rozumianej jako militarny wymiar działań. Przedstawione w niej są zarówno aspekty techniczne, społeczne, jak również czysto wojskowe.Książka ta jest unikalną monografią poświęconą teorii i praktyce cyberwalki prowadzonej przez siły zbrojne oraz aparatu pojęciowego z nią związanego.

W książce Cyberwalka. Militarny wymiar działań można znaleźć dość szczegółowo opisane takie zagadnienia, jak przykładowo:

  • historyczny wymiar cyberdziałań
  • konwencja terminologiczna cyberwalki prowadzonej w wymiarze militarnym
  • identyfikacja cyberprzestrzeni jako przestrzeni walki
  • czynniki cyberwalki
  • zdolność sił zbrojnych do cyberwalki
  • skuteczność cyberwalki oraz charakterystyka cyberdziałań militarnych, a także:
  • zasadnicze rodzaje cyberdziałań.

Autorem CyberwalkI jest dr inż. Robert A. Janczewski – główny specjalista w. Akademia Marynarki Wojennej, Morskiem Centrum Cyberbezpieczeństwa, a także adiunkt w Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie.

Książka Cyberwalka. Militarny wymiar działań przeznaczona jest dla szerokiego grona czytelników, którzy będą chcieli zgłębić swoją wiedzę na temat cyberwalki w szczególności jej militarnych aspektów. Kierujemy ją zarówno do praktyków: decydentów, menedżerów strategicznych spółek, kadry dowódczej wojska, strategów i analityków wojskowych, specjalistów instytucji naukowych, oraz wszystkich zainteresowanych kwestiami obronności i bezpieczeństwa, wojska, cyberwalki i bezpieczeństwa sieci i systemów teleinformatycznych. Publikacja będzie również pomocna studentom (również studiów MBA) oraz uczniom szkół na kierunkach technicznych i uniwersyteckich – np. cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa narodowego czy inżynierii bezpieczeństwa.

PWN
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-01-23028-9

Liczba stron: 444

Cena detaliczna: 79,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...