Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Cyfrowa twierdza

Dan Brown

Cyfrowa twierdza

6.7

(14559 ocen) wspólnie z

25,36

 

WSZYSTKO JEST MOŻLIWE. NIEMOŻLIWE WYMAGA TYLKO WIĘCEJ CZASU… Gdy należący do NSA superkomputer napotyka na tajemniczy szyfr, którego nie potrafi złamać, wicedyrektor Agencji wzywa na pomoc szefową Wydziału Kryptologii, błyskotliwą i piękną matematyczkę Susan Fletcher. Po kilku godzinach poszukiwań odkrywa ona coś, co wywoła wstrząs na najwyższych szczeblach władzy. Agencja Bezpieczeństwa Narodowego otrzymuje ultimatum: albo ujawni swój najtajniejszy sekret, albo działania amerykańskiego wywiadu zostaną sparaliżowane po upublicznieniu algorytmu szyfrującego napisanego w tak genialny sposób, że nie da się go złamać. Rzucona w wir kłamstw i tajemnic Susan Fletcher z całych sił walczy, żeby ocalić Agencję, ponieważ szczerze wierzy w jej misję. Zdradzona przez tych, którym ufała najbardziej, Susan musi walczyć nie tylko o swoją ojczyznę, ale też o życie własne oraz życie mężczyzny, którego pokochała. Z najpilniej strzeżonych podziemi Agencji Bezpieczeństwa Narodowego akcja powieści przenosi się na szczyty nowoczesnych tokijskich drapaczy chmur oraz do średniowiecznej hiszpańskiej katedry. Jesteśmy świadkami walki na śmierć i życie. Stawką jest bezpieczeństwo świata. Jeśli nie uda się na czas rozwiązać zagadki genialnego informatyka, który rzucił wyzwanie władzom Stanów Zjednoczonych, to stworzony przez niego algorytm zniszczy postzimnowojenną równowagę sił – na zawsze.

Sonia Draga
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: trzecie

ISBN: 978-83-666-6163-9

Tytuł oryginalny: Digital Fortress

Liczba stron: 488

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...