Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Cyrk
8.4

(17 ocen) wspólnie z

28,00

 

Magia cyrku zaklęta w efektownej książce ilustrowanej klasycznymi pracami mistrzów polskiego plakatu.

Panie, panowie, oto przed wami
cyrk nie z tej ziemi, cyrk nad cyrkami.
Ten występ przyćmi każdą zapowiedź.
To się po prostu nie mieści w głowie.
Cyrk Trampolina spektakl zaczyna!!!
Bez braw ni rusz! Orkiestra, tusz!

W tej książce klasyczne plakaty cyrkowe ze zbiorów Muzeum Plakatu w Wilanowie ożywają na nowo. To spektakl cyrkowy z prawdziwego zdarzenia – dwadzieścia osiem niesamowitych numerów z udziałem sztukmistrzów polskiej szkoły plakatu, tresowanych rymów i ekwilibrystycznej typografii. Gratka dla małych i dużych miłośników cyrku, dobrej zabawy i pierwszorzędnej grafiki.

Książka powstała we współpracy z Muzeum Plakatu w Wilanowie – Oddziałem Muzeum Narodowego w Warszawie.

Grażka Lange – grafik; zajmuje się projektowaniem książek i ilustracją książkową. Wykłada na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie prowadzi Pracownię Typografii. Laureatka wielu nagród w dziedzinie grafiki książkowej (IBBY Lipsk, IBBY Warszawa, nagrody i wyróżnienia w Konkursie na Najpiękniejszą Książkę Roku).

Maciej Byliniak (1981 r.) – redaktor, tłumacz. Od 2007 r. redaguje większość publikacji Wydawnictwa Dwie Siostry. „Cyrk” jest jego pierwszą książką.

Dwie Siostry
Oprawa twarda

ISBN: 9788360850596

Liczba stron: 64

Dwie Siostry

Format: 160x240mm

Cena detaliczna: 28,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...