Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Czarci młyn

Agnieszka Płoszaj

Czarci młyn

7.5

(8 ocen) wspólnie z

24,99

 

Mistrzyni kryminału wraca z kolejnymi przygodami sióstr Brylskich. Jeśli nie czytaliście jeszcze „Pałacu pod Ptasimi Głowami” gwarantujemy wam, że przeczytacie natychmiast po lekturze „Czarciego młyna”. Wartka akcja, sensacyjne zagadki, trzymająca w napięciu fabuła i barwni bohaterowie - czego chcieć więcej od kryminału dla młodych czytelników? Do tego niezawodnego koktajlu dorzućmy jeszcze ekscentryczną babcię, tajemnicze hałasy, tajnych agentów policji i prawdziwą szajkę rabusiów… Połkniecie tę książkę!
Trwa upalne lato. Siostry Brylskie wraz z Piotrkiem i psem Julkiem spędzają wakacje w domu babci dziewczynek, w pobliżu którego znajduje się uroczysko, a w nim ruiny dworku i stary opuszczony młyn, w którym – jak głosi legenda – straszy! Posiadłość należąca niegdyś do bogatego fabrykanta teraz jest ogrodzona i pilnie strzeżona. Prowadzone są prace budowlane, które mają przywrócić świetność temu miejscu. Tymczasem w okolicy dochodzi do serii spektakularnych włamań i zuchwałych kradzieży. Łupem złodziei padają złote precjoza i stare monety. Dzieciaki postanawiają rozpocząć śledztwo na własną rękę… jak zakończy się ta sprawa?

Zielona Sowa
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-815-4936-3

Liczba stron: 216

Format: 13.0x20.0cm

Cena detaliczna: 24,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...