Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Czarne liście

Maja Wolny

Czarne liście

42,90

 

W 1946 roku w Kielcach doszło do pogromu Żydów. Wiele lat później za sprawą tego tragicznego wydarzenia, w nieoczekiwany sposób splotą się ze sobą losy dwóch kobiet. Pierwsza z nich to Julia Pirotte (postać autentyczna), żydowska komunistka, autorka wstrząsających zdjęć z zajść kieleckich. Druga – Weronika Czerny, współczesna badaczka stosunków polsko-żydowskich w czasie II wojny światowej, naznaczona traumą okrutnej tajemnicy rodzinnej. W przeddzień uroczystości upamiętniającej ofiary pogromu kieleckiego na Weronikę spada nowy cios: znika jej dziesięcioletnia córka Laura.

Czyżby porwał ją chory psychicznie ojciec? A może jest to zemsta kogoś, kto nie chce wybaczyć historyczce ujawniania niewygodnej prawdy… Rozpoczynają się dramatyczne poszukiwania, w których towarzyszą Weronice dwaj mężczyźni – policjant po przejściach i dziennikarz lokalnej telewizji. Będzie to także podróż w czasie, dzięki której Weronika nie tylko dowie się czegoś nowego o pochodzeniu własnej córki, ale też – za sprawą niespodziewanego romansu – lepiej pozna samą siebie.


Maja Wolny - pisarka, była dziennikarka „Polityki”, autorka sześciu powieści,m.in. wyróżnionego międzynarodową nagrodą Herkulesa Poirota Księgobójcy, Jasności, Powrotu z Północy oraz nominowanego do Nagrody im. Beaty Pawlak reportażu Pociąg do Tybetu. Wiele lat spędziła w Belgii, a także w podróżach po azjatyckich bezdrożach. Pochodzi z Kielc.

Wisła Story
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-958-1242-2

Liczba stron: 334

Format: 13.5x20.5cm

Cena detaliczna: 42,90 zł

Rok wydania: 2021

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...