Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Czarni

Paweł Reszka

Czarni

7.1

(1098 ocen) wspólnie z

27,86

 

Autor bestsellerowego cyklu o lekarzach „Mali Bogowie” wraca z nową książką!

Paweł Reszka w ramach reporterskiego eksperymentu wszedł w środowisko księży. Chcąc sprawdzić jakie reakcje wywołuje widok księdza w dzisiejszych czasach, kiedy coraz częściej kojarzeni są oni z grzechem i patologinczymi zachowaniami, postanowił założyć sutannę. Zakonnicy, wikarzy i proboszczowie wielu dużych, jak i mniejszych parafii odpowiadają na pytania związane z seksem, grzechem i pieniędzmi.

Dziennikarz poznał wielu księży, wiele pruszających historii o miłości, oraz niewybaczalnych grzechach, a także ludzi, którzy są zakochani w księżach i przez nich skrzywdzeni. W tej książce przede wszystkim chodzi o poznanie codzienności kapłanów, ich pragnień i zrozumieniu pewnych zachowań.

Czerwone i Czarne
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2019-09-06

Liczba stron: 376

Czerwone i Czarne

Format: 14x22.5 cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Witold Szewczyk

W poszukiwaniu zrozumienia...

Nie zachwyci ta książka osób, które tylko potępiają księży, ani tych, którzy sądzą, że są oni nieskazitelni. Jeśli należysz do osób otwartych i poszukujących prawdy, ta książka świetnie się sprawdzi. Autor zadaje wiele pytań, szuka odpowiedzi, drąży różne tematy, ale przedewszystkim stara się zrozumieć. Właśnie zrozumienia tak bardzo brakuje w dzisiejszym świecie. Jestem ateistą, ale książkę świetnie mi się czytało. Uwielbiam wszelkiego rodziaju reportaże, a tu wykonany jest kawał dobrej roboty. Gorąco polecam!
Zofia M.

POLECAM

Książka pozytywnie zaskakująca. Nie określa księży ani pozytywnie ani negatywnie. Jako osoba wierząca, która obraca się w towarzystwie katolików, dzięki tej książce miałam możliwość spojrzenia na księży w trochę inny sposób. Pamiętajmy przede wszystkim, że księża to też ludzie! Wymagamy od nich świecenia przykładem, to oczywiste, ale musimy pamiętać, że również potrzebują spokoju. W dzisiejszych czasach, coraz więcej ludzi postrzega księży jako zło wcielone, ja mówię temu kategoryczne NIE. Reportaż wcieleniowy Rzeszki pokazuje też dobre oblicze księży, którzy często służą pomocą i zawsze nas wysłuchają, a kapłaństwo jest dla nich prawdziwym powołaniem!
Bożena Hajduczek

Obiektywna książka

Paweł Reszka robi świetne reportaże. Ujęła mnie jego książka pt."Mali Bogowie", dlatego nie mogłam się doczekać kolejnej książki. Obiektywność i rzetelność robi z autora najlepszego roportażystę w tym kraju. Nie sugerując się powszechnymi opiniami, Rzeszka przeprowadził wywiady z różnymi księżmi, w różnym wieku i pokazał życie kapłańskie na wielu płaszczynach. Nie przedstawia duchownych jako najgorszych grzeszników, ale nie pokazuje też samych pozytywów. Pozwala czytelnikowi stworzyć włansy obraz kapłaństwa i mieć swoje zdanie.

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...