Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Czas tęsknoty

Adrian Grzegorzewski

Czas tęsknoty

7.6

(768 ocen) wspólnie z

24,43

WZRUSZAJĄCA OPOWIEŚĆ O ZAKAZANEJ MIŁOŚCI I OGROMNEJ TĘSKNOCIE

Historia, która na długo pozostaje w pamięci

Jest upalne lato 1939 r. Młody warszawiak Piotr Ochocki przyjeżdża do Bedryczan, małej wioski na Kresach, żeby poznać rodzinne strony swojej matki.

Ale nie będą to zwykłe beztroskie wakacje. Znad obu granic nadciąga widmo wojny - nawet w malutkich Bedryczanach, gdzie wszyscy się znają, narasta wrogość miedzy sąsiadami: Polakami i Ukraińcami. Piotr wie, że zapuszczanie się na ukraińską stronę wsi naraża go na wielkie niebezpieczeństwo.

A jednak to wszystko przestaje mieć znaczenie w dniu, kiedy po raz pierwszy spotyka piękną Ukrainkę Swietę. Już wie, że teraz nic nie będzie takie samo, wszelkie zakazy przestają się liczyć…

Ale co się wydarzy, kiedy rozdzieli ich wojna?
Czy czas tęsknoty się skończy?

Między Słowami
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-03-17

ISBN: 978-83-240-2526-8

Opracowanie graficzne
Paweł Panczakiewicz / PANCZAKIEWICZ ART.DESIGN

Liczba stron: 416

Między Słowami

Format: 144x205

Cena detaliczna: 34,90 zł

Anna Ficner-Ogonowska, pisarka

Znakomita powieść, której głównymi bohaterkami są historia, wojna i miłość. Polecam.

Aleksandra Kamińska, redaktorka książki

"Czas tęsknoty" to wyjątkowe połączenie historii miłosnej i wojennego dramatu, które na pewno podbije serca czytelniczek. Takiego debiutu nie było już od dawna!

Piotr Knera, opiekun handlowy książki

Książka „Czas tęsknoty” od początku wzbudziła w nas entuzjazm. Wojna, romans, emocje. Jestem przekonany, że czytelnicy będą zachwyceni.

Małgorzata Ochab, promotorka książki „Czas tęsknoty”

Adrian Grzegorzewski to niezwykły debiutant. Człowiek z pasją, który w tym szalonym świecie robi to, co kocha. I właśnie tę pasję widać w jego książce.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...