Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Czasem czuły, czasem barbarzyńca

Tomasz Kwaśniewski, Jacek Masłowski

Czasem czuły, czasem barbarzyńca

29,65

 

Przewodnik po męskości Pisany przez mężczyzn dla mężczyzn i kobiet Czego współczesny świat oczekuje od mężczyzn? Jak mężczyźni szukają poczucia sensu, swojego miejsca, potrzeb, wartości, bliskości? Jak budują relacje z kobietami, a jak z innymi mężczyznami? Jak postrzegają samych siebie, a jak widzą ich kobiety? Jaki wpływ na mężczyzn mają ojcowie, a jaki matki? Co to znaczy być synem, bratem, partnerem, ojcem, przyjacielem? Tomasz Kwaśniewski – reporter „Dużego Formatu”, autor książek, m.in. „W co wierzą Polacy” czy „Jedno oko na Maroko”, współautor książki „Niepewność. Rozmowy o strachu i nadziei” i Jacek Masłowski – psychoterapeuta, prezes fundacji Masculinum, rozmawiają o stawaniu się mężczyzną, emocjach, miłości, dojrzewaniu, seksie, rodzicielstwie, pracy, zdrowiu, a także przemocy czy kryzysie wieku średniego. Ta szczera, chwilami bolesna, ale budująca i uważna męska rozmowa zaskakuje, bulwersuje i obala stereotypy – zdziwi mężczyzn, może oburzyć kobiety, a wszystkich razem z całą pewnością poruszy. To książka – wiwisekcja podwójna… osobista i intymna, a jednak wciąż męska. Obnażająca korzenie patriarchalnego myślenia o męskości, wyłaniająca obraz współczesnych „czułych barbarzyńców”. Jest jak podsłuchiwanie kolegów w prywatnej rozmowie. Nie musimy się ze wszystkim zgadzać, wystarczy nie oceniać, nie kwestionować – tylko posłuchać, co ich obchodzi. A potem się zadumać i postawić sobie parę ważnych pytań. Alicja Długołęcka Szczera, dosadna, nieunikająca kontrowersji rozmowa dwóch wrażliwych i dociekliwych facetów po przejściach o najważniejszych sprawach w życiu chłopców i mężczyzn. Obowiązkowa lektura dla współczesnych facetów w dowolnym wieku, a także dla ich matek, ojców i partnerek. Wojciech Eichelberger Nowe wydanie z dodatkowym rozdziałem.

Agora
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-268-4314-3

Liczba stron: 320

Agora

Format: 13.5x21.0cm

Cena detaliczna: 46,99 zł

Zajrzyj do środka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...