Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Czerwiec 1941. Ostateczna diagnoza

Mark Sołonin

Czerwiec 1941. Ostateczna diagnoza

6.8

(25 ocen) wspólnie z

49,90

 

„Pragnę wyrazić Markowi Sołoninowi wdzięczność, zdjąć czapkę i pokłonić mu się do ziemi”
Wiktor Suworow
Mark Sołonin prezentuje swoje najnowsze badania nad przyczynami klęski Armii Czerwonej w 1941 r. Uzupełnia swoje analizy o nowe dane statystyczne, dokładne opracowania ruchów jednostek oraz relacje dowódców i żołnierzy obu walczących armii. Lektura tysięcy stron dokumentów z archiwów rosyjskich pozwoliła na opisanie nieznanych szczegółów pierwszych miesięcy niemiecko-radzieckiego konfliktu i rozwinięcie tez, które przyniosły Sołoninowi rozgłos i uznanie czytelników.
Ta książka to swego rodzaju uwieńczenie dotychczasowych badań Marka Sołonina i obraz początków Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, mocno różniący się od wciąż utrzymujących się mitów.
Mark Sołonin urodził się w 1958 roku w Kujbyszewie. W roku 1975 ukończył tamtejszy Instytut Lotniczy i podjął pracę w tajnym biurze konstrukcyjnym. W okresie pierestrojki założył klub polityczny. Od ponad dwudziestu lat bada historię udziału ZSRR w II wojnie światowej. REBIS wydał jego bestsellery: 22 czerwca 1941, czyli jak zaczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana, 23 czerwca. Dzień „M”, Na uśpionych lotniskach..., 25 czerwca. Głupota czy agresja?, Nic dobrego na wojnie oraz Pranie mózgu.

Rebis
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-781-8616-8

Tytuł oryginalny: Ijun' 41-go. Okonczatielnyj diagnoz

Liczba stron: 656

Rebis

Format: 130x205mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Tłumaczenie: Anna Pawłowska

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...