Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Człowiek, który musiał umrzeć

Mariusz Zielke

Człowiek, który musiał umrzeć

6.7

(252 ocen) wspólnie z

23,08

Ciemne sprawki polskiej finansjery, polityki i mediów!

Roman Wolak bez wątpienia jest draniem. Dzięki dobrym kontaktom z dawną esbecją, układom i łapówkom dorobił się fortuny na kontraktach z państwem polskim. Ale czy jest również mordercą wścibskiego dziennikarza?

To pytanie gnębi znanego szwedzkiego publicystę Svena Olssona, w którego ręce trafia tekst o machlojkach Wolaka. Olsson przyjeżdża do Polski i… pada ofiarą zamachu terrorystycznego zorganizowanego przez faszystowską bojówkę.
Czy mordercy działali na zlecenie biznesmena lub stojących za nim służb specjalnych?

Ktokolwiek jest winny, musi się mieć na baczności. Do gry wkracza bowiem tajemnicza mścicielka, która z pomocą byłego reportera - Kuby Zimnego, znajdzie i ukarze winnych. Przy okazji bez litości ujawni ciemne sprawki polskiej finansjery, polityki i mediów.

Czy jej prawda jest rzeczywiście prawdą? I czy tę prawdę o współczesnej Polsce gotów jest poznać czytelnik?

Mariusz Zielke (ur. w 1971 r.) - dziennikarz śledczy i gospodarczy, pisarz. Związany przez wiele lat z „Pulsem Biznesu". W 2005 r. zdobył nagrodę Grand Press w kategorii „dziennikarstwo śledcze" za teksty o giełdowych zmowach.

W 2009 r. założył Niezależną Gazetę Internetową (www.ngi24.pl), w której objął stanowisko redaktora naczelnego.

Jest autorem pierwszego polskiego thrillera finansowego „Wyrok".

Czarna Owca
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-8015-085-0

Liczba stron: 600

Czarna Owca

Format: 13.5x21.0cm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Kilka słów o autorze

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...