Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Człowiek z Ciguri

Moebius

Człowiek z Ciguri

7.2

(23 ocen) wspólnie z

45,00

 

W 1986 roku wielkie amerykańskie wydawnictwo komiksowe Marvel postanowiło po raz pierwszy zaprezentować masowej publiczności w USA dzieła zebrane Moebiusa. Edycja przybrała postać serii przepięknych graphic novels godnych twórczości francuskiego rysownika, który, począwszy od lat siedemdziesiątych XX stulecia, odcisnął niezatarte piętno na komiksie światowym. Specjalnie dla potrzeb tej edycji czarno-białe pierwotnie plansze poddano zabiegowi koloryzacji. Prace nad tym przedsięwzięciem zachęciły Moebiusa do stworzenia przeznaczonej bezpośrednio na rynek amerykański kontynuacji jednego ze swych arcydzieł – Garażu hermetycznego. Człowiek z „Ciguri”, utrzymany w anarchicznym stylu pierwszej opowieści i tak samo jak ona tworzony metodą improwizacji, ukazywał się pierwotnie w odcinkach, a następnie w 1995 roku wydano go w postaci albumu w wydawnictwie Dark Horse Comics. W tym samym roku komiks trafił również do Europy w edycji oficyny Les Humanoides Associés. W Polsce opowieść ta znalazła się w tomie Feralny Major (wyd. Egmont Polska 2005), zbierającym obie części cyklu opowieści o Majorze Grubercie. Po dziesięciu latach od polskiej premiery publikujemy ją w formie opartej na wydaniu amerykańskim.

Egmont
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-281-0276-7

Liczba stron: 56

Format: 240x320mm

Cena detaliczna: 45,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...