Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Czołgi i pojazdy opancerzone USA II wojny światowej Czołgi • Działa samobieżne • Transportery półgąsienicowe

Hart Russel, Hart Stephen

Czołgi i pojazdy opancerzone USA II wojny światowej Czołgi • Działa samobieżne • Transportery półgąsienicowe

33,51

 

Leksykon zawiera opisy amerykańskich czołgów i innych pojazdów bojowych według poszczególnych typów, w tym rozdziały o czołgach lekkich, średnich i ciężkich, działach samobieżnych, samobieżnych działach przeciwpancernych, półgąsienicowych transporterach opancerzonych, samochodach pancernych oraz amfibijnych pojazdach desantowych. Autorzy scharakteryzowali znaczna liczbę pojazdów pancernych, od mało znanego czołgu powietrznodesantowego M22 Locust czy czołgu ciężkiego M6, po liczne wersje popularnego czołgu średniego M4 Sherman, w tym czołg-miotacz ognia M4A3R5 „Zippo” czy czołg szturmowy M4A3E2 „Jumbo”. Tekst ilustruje 140 plansz barwnych i fotografii ukazujących różne warianty kamuflażu i oznaczenia jednostek wojskowych. Dr Stephen Hart jest starszym wykładowcą w Departamencie Studiów nad Wojną w Royal Military Academy Sandhurst. Napisał wiele książek o historii wojskowości, w tym Broń pancerna ZSRR w II wojny światowej. Dr. Russell Hart jest profesorem historii i kierownikiem Katedry Dyplomacji i Studiów Militarnych w Pacific University na Hawajach. Wraz z Stephenem Hartem jest współautorem m.in. książek Czołgi i wozy opancerzone Rosji od 1990 roku do dzisiaj i Współczesne czołgi i pojazdy opancerzone od 1991 roku do dzisiaj.

Alma-Press
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: 1

ISBN: 9788370208882

Tytuł oryginalny: American Tanks of World War II 1941–45

Liczba stron: 128

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 48,00 zł

Tłumaczenie: Fiszer Michał

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...