Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Czterdzieści zasad miłości Powieść o Rumim

Elif Shafak

Czterdzieści zasad miłości Powieść o Rumim

34,90

 

Co może wyniknąć ze spotkania rozczarowanej życiem Amerykanki z trzynastowiecznym perskim poetą? Ella Rubinstein ma wiele powodów, by uważać swoje życie za porażkę. Właśnie skończyła czterdzieści lat, jej małżeństwo rozpada się, a dzieci już jej nie potrzebują. Jakaż pustka… Wszystko się zmieni gdy zatrudniona w agencji literackiej Ella dostanie do rąk maszynopis powieści opowiadającej o życiu słynnego mistyka i poety, Rumiego.
Jak kochać właściwie? Dzięki Czterdziestu zasadom miłościmożemy otworzyć serce, wyrwać się ze skostniałej rutyny, potajemnie się zakochać i odnaleźć głęboką radość z tego, że udało się nam oswobodzić.
Jack Kornfield,
autor The Wise Heart.
A Guide to the Universal Teachings of Buddhist Psychology
W Czterdziestu zasadach miłości Elif Safak snuje cudowną opowieść o miłości i duchowej tęsknocie, wnikliwie ukazując powszechne pragnienie bliskiej więzi, zarówno z drugą osobą, jak i z Bogiem. Książka prowokuje, ale w najlepszym sensie tego słowa, skłaniając do refleksji nad mistycznym pierwiastkiem opromieniającym naszą codzienność. Ta niespotykanej urody powieść łączy błyskotliwą inteligencję z głosem serca i mądrością, która przenika każdą jej stronicę.
Roland Merullo,
autor A Little Story oraz Breakfast with Buddh

Literackie
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-080-5335-5

Tytuł oryginalny: The Forty Rules of Love. A Novel of Rumi

Liczba stron: 480

Format: 14.3x20.6

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...