Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Czwarta powieść. Tom 2

Agnieszka Janiszewska

Czwarta powieść. Tom 2

6.5

(75 ocen) wspólnie z

17,11

 


Czasem w milczeniu słychać dużo więcej, niż echa niewypowiedzianych słów.

Miłość, przywiązanie oraz piękne wspomnienia z dzieciństwa stoją w sprzeczności z prawdą odkrywaną przez Reginę, która spotyka się ze świadkami dawnych czasów. Cienie przeszłości nie pozwalają młodej pisarce jasno spojrzeć w przyszłość, a rodzinne sekrety, które wychodzą na jaw, burzą jej spokój ducha. Czy uda jej się nie stracić wiary w miłość?Czasem w milczeniu słychać dużo więcej, niż echa niewypowiedzianych słów.

„– Jasne, wiem, co ja i Jolanta zrobiliśmy Krystynie – syknął przez zęby Roman i gwałtownym ruchem odwrócił się, dając do zrozumienia, że czas zakończyć wspólny spacer.
– Nie chodzi o to, co ty i Jolanta zrobiliście Kryśce, ale o to, co Wołyńska mogła zrobić tobie… i nie tylko tobie.
Roman z trudem opanował odruch niechęci, a zarazem zdumienia. Słowa przyjaciela zaskoczyły go i ponownie zirytowały.
[…]
- Nie ma sensu do tego wracać – mruknął. – Nie chcę.”

Agnieszka Janiszewska
Ukończyła historię na Uniwersytecie Warszawskim, pracuje jako nauczyciel historii w liceum ogólnokształcącym. Od urodzenia związana jest z Warszawą, chociaż obecnie mieszka w jednej z podwarszawskich miejscowości. Znana jest z porywających sag rodzinnych oraz doskonale zarysowanego tła historycznego w powieściach obyczajowo-historycznych.

Novae Res
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8147-919-6

Liczba stron: 238

Cena detaliczna: 29,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...