Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Czy można lepiej… O błędach i nie tylko

Czy można lepiej… O błędach i nie tylko

24,79

 

Siergij Duriagin urodził się 11.12.1982 r. we Lwowie w Ukrainie. Ukończył Szkołę Średnią nr 10 im. św. Marii Magdaleny we Lwowie, następnie dostał się na Akademię Medyczną im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Po zakończeniu edukacji na wydziale lekarskim i otrzymaniu dyplomu lekarza, odbyciu stażu podyplomowego oraz uzyskaniu pozytywnego wyniku Lekarskiego Egzaminu Końcowego i odbyciu 6-letniego szkolenia otrzymał tytuł specjalisty anestezjologii i intensywnej terapii, po czym związał się z WSZ w Koninie, gdzie nadal pracuje. 

Prywatnie mąż kochającej żony Lucyny, ojciec dwóch córek Igi i Gai i posiadacz trzech psów.

Miłośnik wysokich gór – alpinista, był na dwudziestu czterotysięcznikach. Zaangażowany w pomoc walczącej o wolność ojczyźnie. Wielbiciel mocnych metalowych brzmień.

Ceniony lekarz, uczynny sąsiad, oddany przyjaciel.

Co łączy zawalenie się mostu Tacoma z zatonięciem promu Estonia, zderzeniem się dwóch Boeingów 747 na Teneryfie i eksplozją w elektrowni atomowej w Czarnobylu? Do tych tragicznych w skutkach wydarzeń doszło w wyniku splotu niefortunnych zdarzeń, błędów w komunikacji i nadmiernej wiary ludzi we własną nieomylność. Autor niniejszej książki jednak na tym nie poprzestaje. Przedstawia także różne wydarzenia z dziejów medycyny wynikające z błędnych przekonań i ludzkich omyłek. Ale nie szuka winnych, takie zachowanie jest domeną „kultury winy”, z którą pora już zerwać. Autor szuka innych rozwiązań, postuluje, by spróbować znaleźć przyczynę, aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości. Właśnie takie postępowanie określa „kultura sprawiedliwego traktowania”, która mówi o odpowiedzialności i ujawnianiu błędów, nie o karaniu, tylko o szukaniu nowych rozwiązań, aby do podobnych błędów i pomyłek nie dochodziło w przyszłości.

Poligraf
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8308-086-4

Liczba stron: 250

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...