Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Czy prehistoryczne zwierzęta przetrwały? Tom 2 Na lądzie i w powietrzu

Karl Shuker

Czy prehistoryczne zwierzęta przetrwały? Tom 2 Na lądzie i w powietrzu

7.0

(11 ocen) wspólnie z

47,80

 

Kultowy bestseller światowego autorytetu kryptozoologii

Zadziwiające zdjęcia i ilustracje
Czy pradawne zwierzęta uważane za wymarłe w czasach prehistorycznych nadal żyją?
Karl Shuke r, brytyjski doktor zoologii, stał się najwybitniejszym przedstawicielem… kryptozoologii – dziedziny zajmującej się zwierzętami, których istnienie jest odrzucane przez naukę. Ujawnił i zbadał więcej zaginionych gatunków niż jakikolwiek inny naukowiec. Przedstawił je w kilkudziesięciu publikacjach, podając obiektywne i przekonujące argumenty na to, jakimi zwierzętami mogą być te nieznane gatunki.
Książka Czy prehistoryczne zwierzęta przetrwały? to apogeum osiągnięć doktora Shukera. Ponad 800 bogato ilustrowanych stron – w znakomitej części wypełnionych rysunkami specjalizującego się w ilustracji kryptozoologicznej Williama M. Rebsamena – składa się na najobszerniejsze kompendium wiedzy o kryptozoologii.

Tom 2 przedstawia zwierzęta żyjące na lądzie i w powietrzu, które mogły przetrwać do dziś, choć według naukowców głównego nurtu wymarły nawet przed milionami lat. Doktor Shuker ze swadą i pasją utalentowanego pisarza i skrupulatnością naukowca bada fascynujące kryptozoologiczne zagadki: od koni z pazurami, diabelskich świń i czerwonych słoni, po gigantyczne pterozaury, latające jaszczurki i węże-ptaki.

Amber
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-01-29

ISBN: 978-83-241-6841-5

Tytuł oryginalny: Still in Search od Prehistoric Survivors: The Creatures That Time Forgot?

Liczba stron: 384

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 47,80 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...