Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Czynności procesowe zawodowego pełnomocnika w sprawach cywilnych wyd. 2024

Czynności procesowe zawodowego pełnomocnika w sprawach cywilnych wyd. 2024

153,30

 

Stan prawny: 2 stycznia 2024 r.

Książka objaśnia krok po kroku postępowanie cywilne z punktu widzenia obowiązków i uprawnień zawodowego pełnomocnika procesowego. W siódmym wydaniu uwzględniono najnowsze nowelizacje Kodeksu postępowania cywilnego z 9.03.2023 r. (Dz.U. poz. 614) i 7.07.2023 r. (Dz.U. poz. 1860). Do licznie powołanych orzeczeń Sądu Najwyższego zostały dodane nowe, wydane w latach 2020–2023.

W komentarzu omówiono m.in. zmiany w zakresie:

doręczeń, w tym elektronicznych, także przez portal informacyjny oraz pełnomocnikowi do doręczeń,
wymagań formalnych pisma procesowego wnoszonego przez zawodowego pełnomocnika,
uprawnień i obowiązków zawodowego pełnomocnika w świetle nowych regulacji dotyczących organizacji oraz przebiegu postępowania,
ograniczeń w przytaczaniu przez strony twierdzeń i dowodów w systemie koncentracji materiału procesowego oraz skutków ich biernego zachowania,
składu sądu w postępowaniu w sądzie pierwszej i drugiej instancji, wyłączenia sędziego, posiedzeń sądowych (jawnych, niejawnych, przygotowawczych, zdalnych), planu i przebiegu rozprawy oraz udzielenia zabezpieczenia.
Uwzględniono również nowe regulacje dotyczące środków zaskarżenia (w szczególności apelacji i zażalenia) oraz zmieniono rozdział poświęcony kosztom postępowania przez całościowe omówienie tej problematyki.

Publikacja przeznaczona jest dla praktyków prawa – adwokatów, radców prawnych, radców Prokuratorii Generalnej RP, rzeczników patentowych, a także sędziów, referendarzy sądowych oraz asystentów sędziów. Stanowi doskonały materiał do nauki dla aplikantów wszystkich zawodów prawniczych.

Wolters Kluwer
Oprawa twarda

Wydanie: 7

ISBN: 978-83-8358-188-0

Liczba stron: 896

Cena detaliczna: 199,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...