Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dal. Listy z Afryki minionej

Marcin Kydryński

Dal. Listy z Afryki minionej

7.9

(51 ocen) wspólnie z

39,89

 

Dal to „prequel” do wydanej w 2016 roku Bieli. Opowiada o Afryce minionej.

Pretekstem do tych opowieści stają się dawne fotografie, pocztówki, listy, mapy, ryciny – wszystkie z bogatych zbiorów autora.

Marcin Kydryński „Kolekcjonuję spojrzenia i milczenie; kolejne nadzieje na trwanie, na ponowne spotkanie po wieku, na lichą, jaką bądź nieśmiertelność, choćby na kartach książki. W naszych oczach, póki my jeszcze trwamy. Te karty są dziś jedynym świadectwem, że gdzieś, kiedyś byli. (…) Biel to nieustanne wołanie: ja, ja, ja; Dal oddaje głos świadkom tamtych czasów”.

Jest jednak Dal czymś więcej niż tylko wędrówką ścieżkami historii. Jest dyskusją o istocie sztuki fotografii. O jej związkach z malarstwem. Jest podróżą po świecie literatury. Jest wnikliwym i erudycyjnym spojrzeniem na kwestie zmysłowości, erotyzmu, jest dyskusją o okrucieństwie.

„Dal – konkluduje autor – jest też nieuchronnie historią o śmierci. Ale i o rzuconym jej wyzwaniu”.

Edipresse Polska
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-817-7275-4

Liczba stron: 630

Format: 165x230mm

Cena detaliczna: 59,90 zł

Wywiad z autorem

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Monika Kowal

Listy z Afryki minionej

Marcin Kydryński zabiera nas w przeszłość. A konkretnie w świat starego kontynentu z przeszłości. Jestem wielkim fanem "Bieli", więc kiedy dowiedziałem się, że jej prequel jest już w sprzedaży to czym prędzej zamówiłem tą książkę z paskarz.pl. Jestem już po lekturze i pragnę polecić "Dal" absolutnie każdemu. Niesamowita przygoda w niesamowite czasy.
Kaja Modrecka

Dal...

Bardzo polecam, to świetna książka. Jest fantastycznie napisana, opatrzona bardzo ładnymi fotografiami, rycinami i pocztówkami. "Dal" to wnikliwa i pasjonująca, a jednocześnie mocno filozoficzno-egzystencjalna opowieść o Afryce.
Marek Janowski

Dyskusja o sztuce

Nowa książka Marcina Kydryńskiego jest opowieścią o dawnej Afryce, o legendarnych postaciach oraz o zwykłych ludziach, którzy kiedyś wysłali do kogoś swoje słowa z afrykańskiego kontynentu. Książka opatrzona jest dawnymi fotografiami, pocztówkami, listami, mapami i rycinami pochodzącymi z bogatej kolekcji autora. "Dal" to nie tylko wędrówka ścieżkami historii, ale też dyskusja o istocie sztuki fotografii, o jej związkach z malarstwem; to też podróż po świecie literatury. Fantastyczna lektura warta każdej ceny.

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...