Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dalej są tylko lwy Afrykańskie przygody Kasi

Ela, Hajdukowie Kasia

Dalej są tylko lwy Afrykańskie przygody Kasi

9.0

(2 oceny) wspólnie z

44,90

 

„Dalej są tylko lwy” to opowieść o wyprawie po bezdrożach Afryki oglądanej oczami dziecka i rodziców. Dwoje podróżników na kolejną wyprawę zabiera trzynastoletnią córkę Kasię. Wyruszają na spotkanie niezwykłych ludzi, zwierząt i miejsc. Samochodami terenowymi przemierzają bezdroża Namibii, Botswany, Zimbabwe i Zambii. Błądzą w piaskach pustyni Namib, pływają po bagnach Okawango, odwiedzają tajemnicze ruiny Wielkiego Zimbabwe. Przy Wodospadach Wiktorii wspominają wizytę w afrykańskiej misji, na solnisku podziwiają ogromne baobaby, tańczą z Buszmenami...

Afryka oglądana oczami dziecka porusza i zaskakuje. Obserwacje Kasi przeplatają barwne eseje i reportaże jej rodziców, relacje z różnych wojaży, ciekawostki. Opisane historie przenikają się, tworząc jednolitą fabułę.



To książka dla każdego, dla dzieci i dorosłych.



Elżbieta i Piotr Hajdukowie publikują artykuły ze swoich licznych podróży na łamach miesięcznika „Poznaj Świat”.

ONA – humanistka, historyk i fotograf, pracuje w jednej z dużych wrocławskich instytucji naukowych.

ON – inżynier, prowadzi własną firmę, projektuje i nadzoruje budowy fabryk, centrów handlowych, osiedli, szkół. Jego pasją są podłogi przemysłowe. Autor książki i wielu publikacji na ten temat.

KASIA – uczennica gimnazjum, odziedziczyła po rodzicach pragnienie poznawania. Kiedy tylko nie ma nauki, towarzyszy rodzicom w wędrówkach po krętych ścieżkach świata.

Bernardinum
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-782-3867-6

Liczba stron: 252

Format: 20.5x22.7

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...