Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Daleka podróż

Michaela Dornberg

Daleka podróż

6.0

(1 ocena) wspólnie z

9,90

 

Młoda arystokratka Ida von Waldenburg przejmuje zarządzanie rodzinnym majątkiem. Nowa sytuacja stwarza szansę na jej błyskotliwą karierę, ale jednocześnie budzi rodzinne konflikty. Osłodą w tej trudnej sytuacji są dla Idy wierni przyjaciele, niespodziewana miłość i... obłędny zapach magnolii, rosnących w dworskim ogrodzie.

".. Normalnie by poszła, nawet chętnie, by się zobaczyć z przyjaciółmi i znajomymi. Będzie cała rodzina Grevenów, Hubert, jego starsi synowie, Arnold i Fryderyk, a także jej siostra Sabrinaz Elmarem.
Na całe szczęście dopytała się, kto dokładnie przyjdzie. Okazało się, że będą wszyscy z najwyższych sfer, jej dobrzy znajomi.

Jednak padło też nazwisko, które ją zmroziło... Benita hrabianka von Ahnenfeld!
Akurat ona!
Jakim cudem wślizgnęła się w te kręgi? Nigdy jej tam nie zapraszano, nie bywała na liście gości. Skąd ten awans?
Czyżby dlatego, że oficjalnie nadal funkcjonuje jako narzeczona Jana von Bechsteina, który należy do ścisłej elity towarzyskiej?"

Edipresse Polska
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-798-9809-1

Liczba stron: 192

Format: 11.0x17.7

Cena detaliczna: 9,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...