Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dama ze szmaragdami

Paulina Kuzawińska

Dama ze szmaragdami

7.2

(288 ocen) wspólnie z

21,51

 

Zagadkowa śmierć niedoszłej panny młodej, tajemniczy obraz i zamożna rodzina Verinderów, która zdaje się coś ukrywać…

Pewnej burzowej nocy w starej rodowej posiadłości umiera młoda dziewczyna.

Czy śmierć Claire ma jakiś związek z olejnym portretem, do którego pozowała?

Może zadziałała legendarna klątwa związana z pięknym szmaragdowym naszyjnikiem uwiecznionym na obrazie?

Młoda arystokratka Madeline Hyde próbuje odkryć przyczynę śmierci ukochanej przyjaciółki. Zagłębia się w gąszcz niebezpiecznych tajemnic, które zdają się coraz mocniej oplatać Dwór pod Cisami.

Lira Publishing Sp. z o.o.
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-665-0308-3

Liczba stron: 336

Lira Publishing Sp. z o.o.

Format: 197x135mm

Cena detaliczna: 36,99 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Ania Stachowska

Polecam!

 Wspaniała powieść, która przenosi nas do mrocznej rezydencji. Książkę czyta się z ogromnym zaciekawienie. Styl pisarski i fabuła to czyste mistrzostwo. Jest to rewelacyjny kryminał w stylu retro, który zawiera mnóstwo zagadek. Dla miłośników tego gatunku zakończenie będzie satysfakcjonujące. POLECAM!       

Kaśka Dąbrowska

Retro kryminał

Po raz kolejny Paulina Kuzawińska raczy swoich czytelników przepiękną historią. Dama ze szmaragdami jest to przepiękna i mroczna opowieść o rodzinie, tajemnicach i miłości, a dodatkiem są szmaragdy. Książkę czyta się bardzo szybko, każda następna strona jest prze czytelnika dosłownie pochłaniana. Gorąco polecam!

Justyna Wójcik

Ach te szmaragdy

Książka bardzo ciekawie napisana. Przez to, że jest lekka i przyjemna bardzo szybko się czyta. PO raz kolejny jestem zachwycona przepięknym stylem jakim posługuje się autorka. Zakończenie wywołało u mnie duże zaskoczenie. Z całą pewnością sięgnę jeszcze po kolejną powieść tej autorki. 

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...