Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dary od ludzi

Hamer Hanna

Dary od ludzi

6.3

(6 ocen) wspólnie z

33,50

 

Książka "Dary od ludzi" Hanny Hamer to kompozycja niezwykłych osobistych opowiadań i historii oraz płynących z nich refleksji. Intencją autorki, utalentowanego i uznanego psychologa, naukowca oraz szkoleniowca, jest przekazanie odpowiedzi, dlaczego wszyscy czasem niepotrzebnie utrudniamy sobie życie i co zrobić, żeby pokonać te przeszkody i w pełni cieszyć się teraźniejszością.
"Dary od ludzi" to prezenty, które Hanna Hamer otrzymała na drodze swojego prywatnego życia, wieloletniej praktyki psychoterapeutycznej oraz prowadzonych szkoleń i treningów psychologicznych. Upominkami są następujące po sobie inspiracje, impulsy do zmiany, do rozwoju, odkrywanie prawidłowości rządzących komunikacją między ludźmi i wiele innych. Hanna Hamer przekazuje je dalej, a robi to w sposób cudownie szczery, ciepły i serdeczny.

Na stronach "Darów od ludzi" Hanny Hammer Czytelnicy odkryją m. in.:
- rzetelną wiedzę z zakresu rozwoju komunikacji międzyludzkiej, propozycje technik asertywnych i myślenia twórczego, pomocnych w rozwiązywaniu problemów, oraz ćwiczenia antystresowo-relaksacyjne;
- jasne drogowskazy do zrozumienia siebie i innych, bazujące na obserwacjach naukowych;
- szczere i wzruszające zwierzenia kobiety, która mimo wielu przeciwności wspięła się na szczyt stając się osobą znaną, cenioną i poważaną w świecie nauki;
- przekonujące dowody, że zmiana ku lepszemu zawsze jest możliwa, jeżeli tylko wystarczająco mocno jej pragniemy;
- narrację osoby szczęśliwej, spełnionej i zadowolonej z życia.
fragmenty:
„ Sztuka polega na tym, żeby – wiedząc dokładnie, jak chronić się przed niedobrym wpływem tego, co nas zatruwa – umieć w pełni cieszyć się pięknem, a także niedoskonałością: przyrody, innych ludzi i nas samych."
"W każdym człowieku tkwią pierwiastki dobra i demony zła. Tylko od nas samych zależy, jaki z nich zrobimy użytek ... Na szczęście mamy wybór – możemy okiełznać to, co szkodzi, aby zwyciężyła lepsza strona naszej natury."

Hanna Hamer jest doktorem nauk humanistycznych, psychologiem społecznym i psychoterapeutką, wykładowcą akademickim, trenerką miękkich umiejętności społecznych. W 1994 roku założyła i z skutecznie prowadzi firmę szkoleniowo-doradczą. Autorka m.in. 22 książek i 32 rozdziałów w różnych publikacjach. Mężatka, matka dwóch dorosłych córek. Kocha Mazury, Tatry i ludzi z poczuciem humoru.

Charaktery
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-647-2136-6

Liczba stron: 296

Format: 14.0x20.5cm

Cena detaliczna: 33,50 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...