Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Decyzje finansowe przedsiębiorstw w środowisku stóp procentowych bliskich zera

Decyzje finansowe przedsiębiorstw w środowisku stóp procentowych bliskich zera

80,19

 

W książce autorka sytuuje swoje rozważania na styku problematyki polityki pieniężnej i działalności przedsiębiorstw, łącząc wobec tego problematykę makroekonomiczną z problematyką mikroekonomiczną. Ultraluźna polityka monetarna, która po globalnym kryzysie finansowym lat 2007-2009 stała się nową normalnością na blisko piętnaście lat, zmieniła warunki funkcjonowania dla władz monetarnych, instytucji finansowych, przedsiębiorstw czy gospodarstw domowych.
W swoich rozważaniach autorka podejmuje próbę określenia znaczenia polityki stóp procentowych bliskich zera dla struktury finansowania i aktywności inwestycyjnej przedsiębiorstw z czterech gospodarek:
Polski, Niemiec, Grecji oraz Norwegii. W siedmiu rozdziałach omówiono:
• teoretyczne podstawy związane z prowadzeniem polityki monetarnej, w tym przede wszystkim instrumenty oraz kanały transmisji impulsów polityki pieniężnej;
• zagadnienie polityki stóp procentowych bliskich zera;
• teoretyczne aspekty dotyczące struktury finansowania oraz inwestycji przedsiębiorstw;
• wyniki badania empirycznego odnoszące się do skuteczność polityki stóp procentowych bliskich zera w kontekście decyzji finansowych przedsiębiorstw.

Książka jest skierowania do szerokiego grona odbiorców, w tym przede wszystkim ekonomistów, praktyków gospodarczych z sektora bankowego, naukowców i nauczycieli akademickich, jak również studentów kierunków ekonomicznych i finansowych.

CeDeWu
Oprawa miękka

ISBN: 9788381027960

Liczba stron: 392

Format: 23.5x16.5cm

Cena detaliczna: 120,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...