Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Delikatność

Autogtaf

David Foenkinos

Delikatność

20,93

Piękna historia przypadkowego pocałunku

Milion sprzedanych egzemplarzy we Francji.

Gdy François zaczepił Nathalie na ulicy, od razu wiedział, że ma przed sobą kobietę swojego życia. A kiedy ona zamówiła w kawiarni sok brzoskwiniowy, postanowił, że się z nią ożeni. Ich miłość była idealna. Żadnych kłótni ani rozbitych talerzy. Ale pewnego dnia szczęście zostało przerwane. François zginął w wypadku, a Nathalie rozpaczała. Uciekała w samotność, potem w pracę. Aż nagle namiętnie pocałowała Markusa.

Historia tego przypadkowego pocałunku to piękna opowieść o trudnej miłości, tęsknocie za szczęściem i... delikatności. 

Znak
Data pierwszego wydania:
2012-10-01

Tytuł oryginalny: La Délicatesse

Znak

Cena detaliczna: 29,90 zł

Tłumaczenie: Jacek Giszczak

„Elle”

”Foenkinos pisze tak, jakby szeptał do kobiecego ucha. Delikatnie i z miłością. Siłą tej książki jest umiejętność opowiedzenia o życiu takim, jakie jest naprawdę - trochę banalne, trochę nieporadne, a mimo to piękne. I warte przeżycia, choćby dla tej pierwszej miłości.”

„Le Figaro”

David Foenkinos dokonał niemożliwego, tworząc książkę o miłości, która skłania zarówno do śmiechu, jak i refleksji. Dialogi i akcja są wyborne i... delikatne. Do przeczytania i podarowania.

Zobacz oryginalny zwiastun filmu ”Delikatność”

O fenomenie Davida Foenkinosa, autorze książki ”Delikatność”

Historia pewnego pocałunku

Kamila Baar poleca książkę

O ”Delikatności”

O swoich związkach z Polską

O Audrey Tautou grającej główną rolę w filmie ”Delikatność”

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...