Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Demaskator

John Grisham

Demaskator

32,03

 

PRZESTĘPCZY SYNDYKAT, SKORUMPOWANY SĘDZIA, MILIONY DOLARÓW PRZECHODZĄCE Z RĘKI DO RĘKI I SYGNALISTA. Uczciwi sędziowie są podstawą systemu prawnego w każdym kraju. Ale to tylko teoria, która nie zawsze znajduje odzwierciedlenie w życiu. Greg Myers, który stracił uprawnienia adwokackie, składa we florydzkiej Komisji Dyscyplinarnej Sędziów skargę przeciwko sędzi Claudii McDover. Działając w imieniu nieznanego sygnalisty, skrzętnie ukrywającego swoją tożsamość i nazywającego siebie kretem, Myers zarzuca McDover, że otrzymała od organizacji przestępczej miliony dolarów. Miały pochodzić z kasyna, które powstało dzięki jej werdyktom. Dla pracującej w komisji prawniczki, Lacy Stoltz, po dziesiątkach nudnych spraw, którymi się zajmuje – jak nadużywanie przez sędziów alkoholu – ta wydaje się na tyle ciekawa, że decyduje się nią zająć. Zdaje sobie sprawę, że śledztwo będzie przekraczało jej kompetencje, ale nie ma pojęcia, jak wpływowi i niebezpieczni są ludzie, przeciwko którym wystąpi. A kiedy się zorientuje, będzie już w tym tkwiła po uszy. PIERWSZA POWIEŚĆ Z LACY STOLTZ, FLORYDZKĄ PRAWNICZKĄ, KTÓRA ZAJMUJĘ SIĘ ETYKĄ ZAWODOWĄ SĘDZIÓW I CZASAMI TRAFIA NA WIELKIE AFERY. Wnikliwy i przekonujący obraz korupcji w organach wymiaru sprawiedliwości. Jedna z najlepszych powieści Grishama. „The New York Times” Grisham potrafi w porywającym thrillerze wyciągnąć na światło dzienne słabe punkty amerykańskiego systemu prawnego. „USA Today” Grisham nie tylko potrafi konstruować świetne intrygi kryminalne, ale też celnie punktować problemy z systemem sprawiedliwości. „Washington Post”

Albatros
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: 4

ISBN: 9788383610818

Tytuł oryginalny: The Whistler

Liczba stron: 416

Albatros

Format: 12.0x19.5cm

Cena detaliczna: 45,90 zł

Tłumaczenie: Anna Dobrzańska

Zajrzyj do środka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...