Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Detektyw Pepe i zaginiony obraz (tom 1)

Marcin Przewoźniak

Detektyw Pepe i zaginiony obraz (tom 1)

19,95

 

Poznajcie niestrudzonego psa Pepe! Superszybkiego psa pościgowego rasy miksterier. Słynnego superbohatera i nieocenionego towarzysza przygód!
Pepe, dziesięcioletnia dziewczynka Syrenka, jej dziadek – Don Dziadex i kolorowa papuga Enigma tworzą uroczą i nieco ekscentryczną ekipę śledczą. Ich pasją jest rozwiązywanie zagadek detektywistycznych, na których brak w swoim małym miasteczku nie mogą narzekać. Nawet wystawa w lokalnym muzeum i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ze słynnym obrazem „Polowanie hrabiego de Bulgot” w tle może być ku temu doskonałą okazją. Otóż nie uwierzycie, ale zupełnie niespodziewanie ten obraz… dosłownie wyparował! Zniknął! Rozpłynął się w powietrzu! Został skradziony! I co gorsza, nie wiadomo, kto i jak to zrobił! Nie ma najmniejszych śladów, żadnych dowodów i nawet cienia podejrzeń.
Jak dobrze, że jest dzielny pies Pepe i jego czujny nos! On z pewnością wpadnie na właściwy trop! Przekonajcie się, kto okaże się złodziejem…
Detektyw Pepe... to przezabawna seria książek detektywistycznych dla dzieci Marcina Przewoźniaka, w których pełne zwrotów akcji i dobrego humoru historie fenomenalnie zilustrowała Kasia Kołodziej.

Czytelnia
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-678-6110-6

Liczba stron: 72

Format: 165x235mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...