Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Detektywi z Tajemniczej 5 Zagadka czwartego piętra

Marta Guzowska

Detektywi z Tajemniczej 5 Zagadka czwartego piętra

7.4

(21 ocen) wspólnie z

24,90

 

Czy tajemnica może się kryć na… schodach? Oczywiście! Zwłaszcza że chodzi o schody w budynku tak niesamowitym jak Pałac Kultury i Nauki. Gdy niespodziewanie dochodzi tam do awarii windy, Anka, Piotrek i Jaga (w towarzystwie szczura Sherlocka oraz pani kustoszki) muszą wrócić na dół na piechotę. W dodatku z trzydziestego piętra! Nie jest to takie proste, tym bardziej że na czwartym piętrze coś ich zatrzymuje. Zdumiewająca kradzież, która nie ma najmniejszego sensu… „Detektywi z Tajemniczej 5” zostali wymyśleni na wyraźne życzenie dzieci Marty Guzowskiej – dotąd autorki powieści kryminalnych dla dorosłych. Seria książek o śledztwach Anki i Piotrka łączy przygodową fabułę, elementy wiedzy o nauce i sztuce oraz interaktywną formę, gdyż każdy tom wymaga od czytelnika logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek. Marta Guzowska planuje przeżyć dziewięć żyć – jak kot. Na razie ma na koncie trzy: jest archeolożką, pisarką i mamą. Za swoje powieści kryminalne i sensacyjne dla dorosłych otrzymała sześć nominacji do Nagrody Wielkiego Kalibru oraz nagrodę główną, a także nagrody Złoty Pocisk i Czarny Kapelusz. „Detektywi z Tajemniczej 5” to jej pierwsza seria książek dla najmłodszych. Według samej autorki „dla dzieci pisze się o wiele trudniej, bo mają detektor ściemy”. Agata Raczyńska jedną ręką głaszcze swoje alpaki, a drugą rysuje. Całe szczęście, że ma dwie ręce i nie musi wybierać… Spośród zilustrowanych przez nią książek z największym uznaniem spotkały się dotąd „Gry i zabawy z dawnych lat” Katarzyny Piętki (2016). Zdobyły wyróżnienie w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku, nominację do Pióra Fredry oraz nominację w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY.

Nasza Księgarnia
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-101-3557-5

Liczba stron: 128

Format: 140x192mm

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...