Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Diamentowy wiek

Neal Stephenson

Diamentowy wiek

7.4

(311 ocen) wspólnie z

33,50

 

Kiedy John Hackworth po raz pierwszy dopuścił się przestępstwa, nawet nie zdawał sobie sprawy, co zapoczątkował i w jak gęstą sieć intryg się wplątał. W świecie, w którym wszystko jest na wyciągnięcie ręki, gdzie domowe kompilatory materii potrafią stworzyć niemal każdy żądany przedmiot, rozwój techniki determinuje los jednostki. O sile decyduje przynależność do grupy i umiejętność szybkiego reagowania na nadarzające się okazje. Ale świat ten skazany jest na zagładę. Jego przyszłość znalazła się w rękach małej dziewczynki, która przypadkowo weszła w posiadanie pewnej wielce istotnej księgi...

O Diamentowym Wieku:
„Ożywiona wizja Stephensona... przewija się przez narrację...połączona z techniką doprowadzoną do granic absurdu...Dowcipne i celne uwagi sprawiają, że Diamentowy wiek czyta się z prawdziwą przyjemnością”
– The Washington Post

„Stephenson tworzy bogaty i skończenie pełny świat, ożywiony mnóstwem inwencji i zaludniony asortymentem różnorodnych postaci”.
– The Denver Post

„[Diamentowy wiek] udowadnia, że Stephenson potrafi niczym krawiec zszywać ze sobą jak z kawałków materiału całe światy, wykorzystując do tego mocną nić przygody i ostrą igłę satyry”.
– San Francisco Chronicie

„Dzięki zapierającej dech w piersiach wizji i bystrości umysłu Stephenson staje się nie tylko głównym rzecznikiem współczesnego SF, ale także prorokiem przyszłości technologicznej”.
– Booklist

ISA
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-741-8160-0

Tytuł oryginalny: THE DIAMOND AGE

Liczba stron: 496

Format: 135x205mm

Cena detaliczna: 33,50 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...