Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dieta cytrusowa bez efektu jo-jo

Marta Frydryk

Dieta cytrusowa bez efektu jo-jo

2.0

(1 ocena) wspólnie z

17,52

 

Książka Dieta cytrusowa nawiązuje do tzw. klasycznego sposobu odżywiania, znanego już starożytnym. Owoce cytrusowe są doskonałe dla osób lubiących ciągle coś „ zagryzać”, ponieważ nie tuczą, a jednocześnie dają uczucie nasycenia. Zawierają dostatecznie dużo wody, by nie czuć pragnienia, a jednocześnie mają niewiele kalorii.
Nie trzeba też nikogo przekonywać, że są przebogate w pektyny i posiadają wiele witamin,
w tym witaminy spalające tłuszcze. Dlaczego więc tak mało wiemy o ich właściwościach, i o możliwościach łączenia ich z innymi składnikami diety. Zadajemy sobie pytanie: jabłko czy nektaryna? Awokado z tuńczykiem? Pigwa z wieprzowiną? Co zrobić z tym granatem?
W niniejszej książce chcemy zachęcić Was do uwzględnienia owoców egzotycznych w każdej diecie. Mając na uwadze niewątpliwe walory odżywcze i zdrowotne ananasów, bananów, kiwi, mango, arbuzów, melonów, cytrusów, fig, daktyli, winogron, oliwek i wielu innych, proponujemy wykorzystać je do sałatek, deserów, napojów czy koktajli, a także jako dodatek do wykwintnych dań obiadowych, przekąsek oraz sosów.
Oczywiście stosowanie diety cytrusowej nie zwalnia nas od unikania tłustych mięs i wędlin, słodyczy, białego pieczywa, ziemniaków, serów żółtych i bardzo tłustego mleka i twarogu.
Podczas stosowania diety cytrusowej nie powinniśmy też pić bardzo mocnej kawy, herbaty oraz nadmiaru alkoholu. W menu warto uwzględnić chudy nabiał, ryby, kiełki zbóż i orzechy. Autorka szczególnie poleca pomarańcze, grejpfruty, kiwi, mandarynki, cytryny, banany i morele.
Chcesz wyglądać ładnie, skorzystaj ze wskazówek zawartych w tej książce.
Zapraszam do lektury.

Astrum
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-727-7849-9

Liczba stron: 114

Format: 14.0x20.4cm

Cena detaliczna: 29,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...