Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dieter Lumpen

Dieter Lumpen

117,64

 

Dieter Lumpen zarazem wygląda i nie wygląda na klasycznego poszukiwacza przygód. Jakby chciał i nie chciał pakować się w żadne tarapaty. Nic więc dziwnego, że to właśnie sama przygoda zazwyczaj staje mu na drodze i porywa w wir wydarzeń. Dieter Lumpen jest elegancko noszącym się jegomościem o wytwornych manierach, o którego zawodzie i zarobkach niezbyt wiele wiemy. Zabiera nas w podróż z Turcji na Karaiby, po drodze przemierzając między innymi Chiny oraz Wenecję, czyli miejscastworzone, aby przeżyć w nich przygodę życia.

Dieter Lumpen zadebiutował na łamach magazynu komiksowego „Cairo” w 1981 roku, a potem ukazywał się jeszcze w wielu różnych pismach aż do 1994 roku. W tym tomie znalazło się pięć albumów, które tworzą całą serię z jego przygodami, a także prolog Tima Sale’a („Długie Halloween”) oraz zamykający tom tekst dziennikarki Celii Macías Castejón.

Pellejero, w którym dostrzegłem bratnią duszę, wciągnął mnie od pierwszego wejrzenia. Jak nikt inny potrafił oddać na planszy równowagę między czernią i bielą. W miarę jak zagłębiałem się w ten rysunek – połączony z opowieścią Zentnera, stanowiącą mieszankę ekstrawagancji, przygody, romansu i uwodzących scenerii – moja fascynacja rosła. Nigdy wcześniej nie widziałem czegoś podobnego (…). Zazdroszczę każdemu czytelnikowi, który już za chwilę spotka się z tymi autorami i tą postacią po raz pierwszy.
Tim Sale

Lost in Time
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 9788367270724

Liczba stron: 264

Cena detaliczna: 150,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...