Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dlaczego nie uczą nas tego w szkole? Nowe, zaskakująco proste podejście do życiowych wyzwań

Dlaczego nie uczą nas tego w szkole? Nowe, zaskakująco proste podejście do życiowych wyzwań

26,84

 

Książka Dlaczego nie uczą nas tego w szkole propaguje koncepcję Zrozumienia Potrzeb. Jest to nowe podejście do poszukiwania twórczych rozwiązań problemów i budowania relacji międzyludzkich w domu i w pracy. Opiera się na jednej prostej zasadzie: wszyscy dążymy do zaspokojenia swoich ludzkich potrzeb – takich jak potrzeba przynależności, potrzeba uznania czy potrzeba rozrywki. Zrozumienie Potrzeb pomoże ci, jeśli musisz podjąć skomplikowaną decyzję, pragniesz jeszcze skuteczniej komunikować się z innymi, być takim rodzicem, jakim chciałbyś być, czy też zmieniać świat na lepsze. · Zrozum „potrzeby wdrukowane”, wpływające na twoje zachowanie. · Poznaj dziesięć sposobów słuchania, które pozostawiają innych w poczuciu alienacji, i dowiedz się, jak można to robić inaczej. · Przestań obwiniać siebie i innych, usuwaj ukryte przyczyny sytuacji. · Znajdź twórcze rozwiązania trudnych problemów, „obchodząc górę stojącą na drodze”. · Znajdź w sobie siłę, by zmieniać świat. Alice Sheldon stworzyła koncepcję Zrozumienia Potrzeb i propaguje ją na całym świecie wśród ludzi i organizacji. Prosty i elegancki podręcznik umiejętności społecznych, których wszyscy tak bardzo potrzebujemy, lecz większość z nas nie wie, jak je zdobyć. Książka ta jest ważnym przyczynkiem do pracy nad stworzeniem bardziej pokojowego świata. dr Scilla Elworthy, trzykrotnie nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla Ta książka jest jak skrzynka z narzędziami. Miej ją pod ręką i często do niej sięgaj. Jim Carter i Imelda Staunton, aktorzy odznaczeni Orderem Imperium Brytyjskiego Błyskotliwa, łatwa w czytaniu i w równym stopniu przydatna w życiu osobistym, co w zawodowym. Sharif Shivji, prawnik królewski, specjalista prawa handlowego

Czarna Owca
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 9788382524833

Tytuł oryginalny: Why Weren't We Taught This At School?

Liczba stron: 232

Format: 14.0x21.5cm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Tłumaczenie: Paweł Luboński

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...