Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dlaczego warto się modlić?

Richard Leonard

Dlaczego warto się modlić?

21,73

 

Odkryj: dlaczego warto się modlić
Jak odpowiedzieć na popularne pytanie: dlaczego warto się modlić? Mimo że zdradzę kilka wskazówek, które pomogły mi po drodze, ta krótka publikacja mniej dotyczy tego, jak się modlić, a bardziej tego, dlaczego się modlimy i co to oznacza dla nas, dla Boga i dla świata. Chciałbym odkryć z wami kontekst modlitwy. To, co wyróżnia modlitwę chrześcijańską i modlitwę do Jezusa, jak działają zwyczajowe modlitwy, w jaki sposób Maryja i święci pomagają nam w modlitwie, oraz w końcu to, co jest sednem modlitwy – posłanie nas z Chrystusem, byśmy byli świadkami panowania Boga w naszym świecie.
Autor

Książka Richarda Leonarda jest skierowana do wszystkich, którzy zastanawiają się jak się modlić, co się dzieje w trakcie modlitwy i czy Bóg ją słyszy. Jej lektura to jak możliwość poproszenia doświadczonego księdza o to, by wytłumaczył problem w sposób dla nas zrozumiały. Ponadto Richard to rzeczowy człowiek, a nie ktoś udzielający przypadkowych lub płytkich komentarzy wobec spraw istotnych dla naszej wiary. Dzięki temu książka ta wspaniale wpisuje się w bogatą tradycję pisania o chrześcijaństwie i gwarantuje, że tym razem czytelnik będzie w stanie wszystko zrozumieć – i w praktyce wykorzystać.
James Martin SJ

BESTSELLER WYDAWNICTWA PAULIST PRESS (USA)

RICHARD LEONARD SJ – australijski jezuita, ma wykształcenie w zakresie sztuki, edukacji i teologii, dyrektor Australijskiego Urzędu Katolickiego ds. Filmu. Krytyk filmowy, zasiadał w jury międzynarodowych festiwali filmowych w Wenecji, Berlinie, Hongkongu, Brisbane i Melbourne. Jest autorem kilku książek, w tym bestselleru Gdzie do diabła jest Bóg? (2010, wyd. pol. 2016), poświęconego problemowi cierpienia.

Dehon
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-751-9387-9

Tytuł oryginalny: Why Brother Praying?

Liczba stron: 224

Format: 13.4x21.6

Cena detaliczna: 30,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...