Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dni naszego życia Część 2

Małgorzata Mikos

Dni naszego życia Część 2

8.0

(87 ocen) wspólnie z

25,24

 

To, jak długo istniejemy, zależy od pamięci tych, którzy pozostają.

Jak cienka jest granica między przeszłością a teraźniejszością, między dobrymi a złymi wspomnieniami? Co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze?

Odpowiedzi na te pytania poznaje Dziewczyna podczas kolejnych spotkań i szczerych rozmów z Piotrem, który kawałek po kawałku odsłania przed nią skrywane przez lata tajemnice. Za pomocą słów, listów i fotografii na parę chwil ożywają czasy, które, choć dawno minęły, w jego umyśle wciąż są żywe i pełne barw. Gdy wydaje się, że wszystko zmierza ku lepszemu, nadchodzi dzień, którego żadne z nich się nie spodziewa. Dzień, który zmienia wszystko, pozostawiając jedynie wspomnienia i żal.

„Dni naszego życia” to chwytająca za serce opowieść o życiu i śmierci, miłości i przyjaźni, o samotności, która podąża za nami krok w krok. To słodko-gorzka historia o kruchości ludzkiego życia i o sile wspomnień, które pozostają z człowiekiem aż do jego ostatnich chwil.

Ostatnia notatka. Słowa nadziei i zadowolenia z życia, które wspólnie stworzyli i które tak szybko zostało im odebrane. Koniec nastąpił tak niespodziewanie. Pozostało jeszcze wiele pustych kartek, które nigdy nie zastaną wypełnione. To życie jest wspaniałe, zawsze będzie – czy to na pewno prawda? Nie wiem. Ona zauważała coś, co mnie bez przerwy umykało. Coś, co sprawiało, że mimo przeciwności uważała życie za niesamowity dar. Chłonęła każdą sekundę, przyjmowała każde doświadczenie. Po prostu żyła.
Chciałabym móc pewnego dnia powiedzieć to samo o własnym życiu i poczuć, że każdą jego sekundę wypełniłam najwspanialszymi chwilami, myślami i czynami.

Cudowna, wciągająca historia, od której nie sposób się oderwać.
Nina Majewska-Brown

Niezwykła i pełna emocji podróż w głąb własnego serca.
Aneta Robak, www.czytamitu.blogspot.com

Można przy niej płakać, śmiać się i zastanowić nad sensem istnienia. Przemyśleć każdą chwilę z naszej codzienności. Piękna historia o wartościowym przekazie.
Anna Pawłowska, www.instagram.com/ania_krolowa_czytania

Każdy z nas chciałby przeżyć miłość opisaną w „Dniach naszego życia” – książce, która zachwyca od pierwszych stron, zalewa nas potężną dawką emocji i wspaniałych przemyśleń dotyczących życia. Małgorzata Mikos mnie nie zawiodła i kontynuacja okazała się jeszcze lepsza niż pierwsza część.
Natalia Bronikowska, www.laraczyta-recenzje.blogspot.com

Novae Res
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-814-7534-1

Liczba stron: 340

Format: 130x210mm

Cena detaliczna: 37,99 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...