Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dogonić noc

Małgorzata Kasak

Dogonić noc

7.8

(32 ocen) wspólnie z

35,13

 

Powieść dla fanów filmu Szybcy i wściekli
Całe życie Niny to amatorskie wyścigi samochodowe zwane „Millenium”, w których brała udział ze swoim chłopakiem, Igorem. Gdy ulega wypadkowi, jej świat zmienia się diametralnie. Zrywa toksyczną relację z chłopakiem i próbuje zamknąć za sobą przeszłość. Ale to nie jest takie łatwe, bo wciąż wisi nad nią widmo długu, który musi spłacić Igorowi. Jedyne, o czym marzy, to ponowne sprawdzenie swoich umiejętności poprzez udział w elitarnym zlocie fanów wyścigów. Gdy nadarza się ku temu okazja, dziewczyna natychmiast wskakuje za kółko. W tej drodze nie będzie jednak sama, bo dołączają do niej przyjaciółka i dwóch mężczyzn, w tym tajemniczy Maks.
Trzydziestoletni Maks od kilku lat usiłuje dowiedzieć się prawdy o tragicznej śmierci swojej dziewczyny. Tropy prowadzą do „Millenium”, ale jak się dostać na zawody, na które zaproszenie otrzymują tylko wybrani? Poznanie Niny daje mu możliwość wejścia w świat nielegalnych wyścigów, a tym samym dotarcia do ważnych informacji w jego sprawie. Nie przewidział jednak tego, że Nina okaże się kimś, kto zacznie zaprzątać wszystkie jego myśli. Czy w pogoni za zemstą i zadośćuczynieniem jest miejsce na miłość?
Małgorzata Kasak - absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Miłośniczka brytyjskiej muzyki rockowej, thrillerów psychologicznych i układania puzzli. Uczestniczka kursów pisarskich oraz członkini literackiej grupy „Zielone Pióra”. Pisarka powieści z gatunku New Adult, w które wplata wątki kryminalne. „Dogonić noc” to jej debiut literacki.

Endorfina
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-823-1358-1

Liczba stron: 406

Format: 13.0x19.5cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...