Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dom śmierci

Dean Koontz

Dom śmierci

14,99

 

Pendleton, imponujący dom czy raczej pałac przy ulicy Cieni 77, był kiedyś prywatną rezydencją. Wybudowany w 1889 roku przez miliardera Andrew Pendletona, został w 1973 przerobiony na luksusowy apartamentowiec. Właścicielom doskonale wyposażonych mieszkań budynek wydaje się oazą bezpieczeństwa i spokoju... lecz pozory mylą. Dokładnie co 38 lat dzieją się tu rzeczy przerażające, niewytłumaczalne, a zarazem tragiczne: zabójstwa, samobójstwa, zniknięcia, napady obłędu. W 1897 rodzina Pendletona, żona i dwójka małych dzieci, zniknęła bez śladu; on sam zaś oszalał i popełnił samobójstwo. W 1935 kamerdyner drugiego właściciela domu zamordował jego rodzinę oraz służbę – w sumie szesnaście osób – i odebrał sobie życie. Podczas prac budowlanych w 1973 tajemniczo zniknął jeden z robotników, a kilku innych z niejasnych powodów porzuciło pracę. Czy w 2011 do Pendleton ponownie zawita śmierć? Tak uważa jeden z lokatorów, emerytowany adwokat, który interesuje się historią apartamentowca. Jego teorię potwierdzają niepokojące incydenty: dziwne hałasy i szepty, podziemne wstrząsy, tajemnicze cienie przesuwające się wzdłuż ścian. To jedynie preludium do jeszcze większego koszmaru. Garstka mieszkańców, składająca się m.in. z byłego komandosa, zawodowego zabójcy, naukowca i autystycznej dziewczynki, zostaje przeniesiona w inną rzeczywistość, w której musi walczyć o przetrwanie. Jeśli nie odgadnie prawdziwej natury obcego świata, ludzkości grozi zagłada…

Albatros
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-798-5777-7

Tytuł oryginalny: 77 Shadow Street

Liczba stron: 512

Albatros

Format: 110x170mm

Cena detaliczna: 14,99 zł

Tłumaczenie: Danuta Górska

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...