Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Don Kichot Wersja nie dla dorosłych

Rovira Francesc

Don Kichot Wersja nie dla dorosłych

52,84

 

Don Kichot, szlachcic z hiszpańskiej wioski uważany przez rodzinę i sąsiadów za niespełna rozumu, wyrusza z giermkiem Sancho Pansą w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż, której celami są pomoc bezbronnym, zdobycie serca pięknej damy Dulcynei z Toboso oraz przywrócenie złotej epoki błędnych rycerzy. Bohaterowie będą musieli stawić czoła olbrzymom, czarodziejom, balwierzom i innym rycerzom, spotkają na swojej drodze piękne damy, książęta i księżne, przemierzą dalekie krainy, odwiedzą gospody i zamki. Czy Don Kichot zwycięży przeciwników w kolejnych potyczkach? Czy odnajdzie swoją Dulcyneę? Czy uda mu się przywrócić czas szlachetnych rycerzy? Don Kichot to opowieść o odwadze, waleczności i przyjaźni, a nadto podręcznik sztuki marzenia. Powieść traktująca o skarbach, jakie nasza wyobraźnia może znaleźć w czytanych przez nas książkach, i mówiąca o niebezpieczeństwach związanych z nazbyt żarliwą lekturą ulubionych historii. Pozwól, by błędny rycerz i Ciebie zabrał w ekscytującą podróż po meandrach wyobraźni. Ta pełna uroku i wierna oryginałowi adaptacja opracowana przez profesor Rosę Navarro Durán skierowana jest do młodych czytelniczek i czytelników. Pozwoli im zapoznać się z klasycznym dziełem literatury hiszpańskiej i światowej, utworem, od którego zaczyna się historia europejskiej powieści. Informacje o autorce: Rosa Navarro Durán jest filolożką, profesorką literatury hiszpańskiej na Uniwersytecie w Barcelonie. Zasiadała w jury ważnych hiszpańskich nagród literackich (Premio Príncipe de Asturias de las Letras, 2000–2014; Premio Princesa de Asturias de las Letras, 2015-2016, 2019-2020; Premio Miguel de Cervantes, 2012). Jest autorką m.in. cenionych i popularnych adaptacji klasycznych dzieł literatury powszechnej kierowanych do dzieci i młodzieży. Spośród nich Wydawnictwo No Bell – w serii Klasyka literatury nie dla dorosłych – opublikuje również Iliadę, Odyseję i Eneidę. Informacje o ilustratorze: Francesc Rovira studiował w Escuela de Artes y Oficios de Barcelona [Szkole Sztuki i Rzemiosła w Barcelonie]. Zilustrował dziesiątki utworów, jego prace pojawiały się w książkach, czasopismach i gazetach. Miał wystawy indywidualne i zbiorowe, został uhonorowany m.in. prestiżowymi nagrodami CCEI (2003, 2004; w 2016 roku jego nazwisko umieszczono na Liście Honorowej CCEI) oraz Premio Sant Joan de Déu (2003)
Wydawnictwo No Bell – w serii Klasyka literatury nie dla dorosłych – opublikuje również zilustrowane przez niego Iliadę, Odyseję i Eneidę.

No Bell
Oprawa twarda z obwolutą

ISBN: 9788367823227

Liczba stron: 206

Format: 20.0x25.0cm

Cena detaliczna: 68,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...