Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dorośli wychowani w rodzinach z problemem alkoholowym Uwolnij się od trudnej przeszłości, wykorzystując techniki CBT

Kara Lissy

Dorośli wychowani w rodzinach z problemem alkoholowym Uwolnij się od trudnej przeszłości, wykorzystując techniki CBT

47,81

 

Jeśli zdarzyło ci się dorastać w rodzinie z problemem alkoholowym, to związana z tym trauma może stale wpływać na twoje życie – zarówno osobiste, jak i zawodowe. Takie dzieciństwo odciska na nas swoje piętno i kształtuje wiele szkodliwych wzorców zachowania. Nie oznacza to jednak, że nie możesz nic zrobić. Ta książka krok po kroku przeprowadzi cię przez proces zdrowienia: pomoże ci stopniowo zrezygnować ze strategii radzenia sobie, które już ci nie służą, oraz wypracować nowe wzorce zachowania.

• Przyjrzysz się swojej przeszłości i zrozumiesz, jak mogła na ciebie wpłynąć oraz w jaki sposób dysfunkcja z dzieciństwa przejawia się obecnie.
• Zaakceptujesz przeszłość, której nie jesteś w stanie zmienić, i skupisz się na uzdrowieniu teraźniejszości.
• Zbudujesz zdrowe poczucie własnej wartości.
• Przezwyciężysz negatywny dialog wewnętrzny, a także przepracujesz poczucie winy i wstyd.
• Zdobędziesz konkretne umiejętności, które pomogą ci w tworzeniu zdrowych relacji.
• Przekonasz się, co oznacza bliskość z sobą, i nauczysz się okazywać sobie życzliwość.

Książka jest napisana w sposób niezwykle przystępny, wciągający, skłaniający do myślenia. Autorka dokładnie opisuje dynamikę rodziny z problemem alkoholowym i pomaga zrozumieć, jak przeszłość wpływa na teraźniejszość i przyszłość. Przekonasz się, że wiele osób ma podobne doświadczenia jak ty, i zyskasz narzędzia, które pomogą ci uporać się z traumą przeżytą w dzieciństwie. Poradnik jest tak skonstruowany, że pozwala na samodzielną pracę we własnym tempie.

W książce znajdziesz:

• WSPIERAJĄCE ĆWICZENIA
Sięgnij po wsparcie w formie przystępnych ćwiczeń, aby zwalczyć negatywną narrację wewnętrzną, nauczyć się stawiać granice, przepracować poczucie winy i wstyd, zbudować bliskość ze sobą oraz z innymi ludźmi.
• SPRAWDZONE TECHNIKI
Odbuduj to, co zostało zniszczone, wykorzystując skuteczne metody terapeutyczne, w tym techniki poznawczo-behawioralne, trening asertywności oraz inne strategie zweryfikowane empirycznie.
• PRZYKŁADY Z ŻYCIA
Poznaj historie osób, które miały podobne doświadczenia jak ty, aby uświadomić sobie, że nie jesteś wyjątkiem, i zrozumieć, dlaczego to, z czym się zmagasz, nie jest twoją winą.

GWP
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-825-8104-1

Tytuł oryginalny: Adult children of alcoholic parents

Liczba stron: 176

Format: 19.0x24.5cm

Cena detaliczna: 59,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...