Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dowód stawki. Proof of stake (PoS), powstanie Ethereum i filozofia łańcucha bloków

Dowód stawki. Proof of stake (PoS), powstanie Ethereum i filozofia łańcucha bloków

38,83

 

Łańcuch bloków ma wyjątkowy potencjał. W najśmielszym scenariuszu może doprowadzić do odebrania władzy politykom i wielkim firmom, aby rozdzielić ją między użytkowników. Chodzi tu o odniesienie nie tylko do kryptowalut, ale także organizacji i społeczności. Dziś sieć Ethereum zapewnia podstawy techniczne walucie ether, tokenom NFT i zdecentralizowanym autonomicznym organizacjom. Nie wiemy jednak, jak będzie wyglądać przyszłość Ethereum. Może się stać utopią, dystopią i wszystkim, co mieści się między tymi skrajnościami.

Ta książka jest unikalnym zbiorem esejów napisanych przez twórcę sieci Ethereum. W swoim czasie stanowiły one zbiór wskazówek dla społeczności Ethereum, dziś ich znaczenie może być o wiele większe. Buterin, jako kreatywny myśliciel, z odwagą zgłębia możliwe kierunki rozwoju swojego wynalazku i prezentuje łańcuch bloków jako szeroką gamę możliwości społecznych, ekonomicznych i politycznych. Lektura tej książki wymaga odwagi, gdyż niektóre ze wspomnianych scenariuszy rozwoju mogą prowadzić do przerażających konsekwencji. Tym bardziej jednak jest niezwykle ważną pozycją - w tej chwili niemal wszystkie opcje ewolucji Ethereum pozostają otwarte i dlatego potrzebna jest szeroka dyskusja o przyszłości technologii stanowiącej fundament tej sieci.

OnePress
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-289-0201-5

Liczba stron: 392

Cena detaliczna: 67,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...