Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Drewno moje hobby

Janusz Polański

Drewno moje hobby

31,64

 

Szlachetny i dekoracyjny materiał, jakim jest drewno, przyciąga wielu majsterkowiczów, którzy próbują wykonać własnymi siłami sprzęty domowe lub różne inne przedmioty ozdobne i użytkowe. Napotykają przy tym sporo trudności, których przyczyną jest najczęściej nieznajomość specyficznych właściwości drewna, a także technologii jego obróbki, która choć jest pracą niełatwą, to jednak w warunkach domowych – możliwą. Poradnik nie proponuje gotowych rozwiązań mebli czy też innych przedmiotów. Zostawia to nieskrepowanej pomysłowości majsterkowicza. Podaje natomiast w przystępny i atrakcyjny sposób wszelkie informacje o drewnie: jego gatunkach i przeznaczeniu; wskazówki dotyczące obróbki drewna, m.in. strugania, wiercenia, toczenia, piłowania, szlifowania a nawet okleinowania oraz intarsji; sposoby barwienia, politurowania i malowania; różne rodzaje połączeń elementów drewnianych; ciekawe i proste sposoby napraw mebli; metody zabezpieczania drewna przed szkodnikami; wskazówki dotyczące stosowania wszelkiego typu okuć, jak zamki, zawiasy itp.; wskazania dotyczące narzędzi ręcznych i elektrycznych niezbędnych w twoim warsztacie domowym. Jeśli lektura poradnika sprawi, że w efekcie własnej pracy powstanie nowy, starannie wykonany przedmiot, to znaczy, że książka spełniła swoje zadanie. Drewno moje hobby jest reprintem książki wydanej w 1988 roku.

Arkady
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-213-5140-7

Liczba stron: 188

Format: 16.0x24.0cm

Cena detaliczna: 54,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...