Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Drezno lipsk i saksonia Pascal Lajt

Praca zbiorowa

Drezno lipsk i saksonia Pascal Lajt

15,20

 

Lipsk Jana Sebastiana Bacha!

Saksonia i jej skały nad Łabą

Miśnia: piękna starówka i porcelana

Która rzeźba zapewnia szczęście?

Gdzie powinni się udać miłośnicy Karola Maya?

Czy Lipsk jest Pod Lipami?

Gdzie można zobaczyć największy kalendarz adwentowy?

Drezno i Lipsk, czyli nowe spojrzenie na Saksonię.

Podczas wyjazdu z Pascalem zawołasz: bach! I Lipsk!

Bliskie położenie, wiele atrakcji przyrodniczych oraz interesujące dzieła rąk ludzkich –Saksonia należy do obszarów często odwiedzanych przez Polaków. Region położony jest na wschodnich krańcach Niemiec, granicząc z Polską, Czechami i czterema landami.

Wschodnia część landu skupia najciekawsze miejsca. To tu wyrosło wspaniałe Drezno i rozciąga się niezwykła krajobrazowo Szwajcaria Saksońska, znajdują się atrakcyjne miasta Budziszyn i Görlitz oraz jedna z „nowszych” atrakcji – wpisany w 2004 r. na listę UNESCO – Park Mużakowski. Z kolei drugie (po Dreźnie) ważne miasto Saksonii kojarzone jest m.in. z Targami Lipskimi, które można uważać za stadium ewolucji jarmarków odbywających się tu od średniowiecza, na mocy przywilejów handlowych nadanych miejscowości w 1268 r. przez burgrabiego Miśni.

Pascal
Oprawa miękka

Wydanie: 1

Data pierwszego wydania:
2018-03-26

ISBN: 978-83-8103-181-3

Liczba stron: 156

Cena detaliczna: 26,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...