Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Droga do Boga Opowieści dla dziewczat i chłopców

Antoni Długosz

Droga do Boga Opowieści dla dziewczat i chłopców

51,45

 

Ksiądz biskup Antoni Długosz znany jest dzieciom w całej Polsce nie tylko dzięki występom w cotygodniowym programie telewizyjnym „Ziarno”. Naucza też młodzież i pisze dla niej ewangeliczne opowieści. Pisze lekko, interesująco, posługuje się konkretnymi przykładami z życia. W wydawnictwie Biały Kruk ukazały się następujące książki jego autorstwa: „Opowiem ci o Jezusie”, „Chrześcijanin radosny”, „Błogosławieni, czyli szczęśliwi” oraz „Droga do Boga”. Uczestniczy w tysiącach spotkań w całym kraju, podczas których w typowy dla siebie sposób – radośnie, przyjaźnie i życzliwie – propaguje wśród dziewcząt i chłopców Jezusowy przepis na życie, czyli Dziesięć Bożych Przykazań. Biskup Antoni katechizuje najmłodszych i młodych przy pomocy nowoczesnych mediów, bardzo lubi taniec i śpiew jako formę modlitwy.
DROGA DO BOGA to trzeci tom opowieści dla dziewcząt i chłopców przygotowanych na każdą niedzielę i najważniejsze święta. Tym razem odnoszą się one do czytań liturgicznych Roku A. Zostały tak napisane, aby młody czytelnik mógł zrozumieć przesłanie Pisma Świętego, jakie usłyszy podczas Mszy św., i umiał odnieść je do własnego życia. Dziewczęta i chłopcy znajdą tu rady, jak należy postępować na co dzień, aby być Bożym dzieckiem. Rodzice i katecheci również znajdą w tej książce pożyteczne wskazówki.

Rok liturgiczny zwany jest też rokiem kościelnym. W odróżnieniu od kalendarzowego rozpoczyna się zawsze w pierwszą niedzielę Adwentu. Kalendarz codziennych czytań mszalnych powstał w oparciu o podział tekstów biblijnych na odpowiednie fragmenty, które ułożono w cykl trzyletni. Stąd wyróżniamy w liturgii Rok A, Rok B i Rok C. Książka „Droga do Boga” to nieoceniony przewodnik po czytaniach mszalnych Roku A, który rozpocznie się 28 listopada 2010. Dwie wcześniejsze pozycje z tej serii – „Chrześcijanin radosny” i „Błogosławieni, czyli szczęśliwi” – odnoszą się odpowiednio do Roku B i Roku C.

Biały Kruk
Oprawa: Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-755-3104-6

Liczba stron: 144

Format: 210x270mm

Cena detaliczna: 51,45 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...