Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Droga do Nobla Czytam sobie Poziom 3 Historia Marii Skłodowskiej-Curie

Ewa Nowak

Droga do Nobla Czytam sobie Poziom 3 Historia Marii Skłodowskiej-Curie

8,78

 

Seria „Czytam sobie” poziom 3 to tytuły stworzone z myślą o dzieciach, które potrafią już samodzielnie czytać, a sama lektura pozwala im rozwijać pasje. To ostatnia, najbardziej wymagająca część z całej serii książek „Czytam sobie”. Lektury zawierają od 2500-2800 słów, a umieszczone w nich ilustracje są w kolorze czarno-białym – po to, by nie rozpraszać małych czytelników i dać im poczucie obcowania z prawdziwą książką. Dodatkowo, by ułatwić dzieciom naukę czytania, w pozycjach z serii „Czytam sobie. Poziom 3” umieszczono słownik trudniejszych słów.

Piotr Curie, gdy poznał Marię Skłodowską, pomyślał: „Nie wierzyłem, że na świecie są genialne kobiety. A właśnie teraz taką spotkałem”. Bo była genialna. Odkryła radioaktywność i nowe pierwiastki: polon i rad. Dostała za to dwa Noble. Jako pierwsza kobieta na świecie otrzymała profesorską katedrę fizyki na Sorbonie. O tym pisze Ewa Nowak: o marzeniach, pasji, chęci poznawania, ale też o miłości i poświęceniu, a Nika Jaworowska-Duchlińska zilustrowała. Oto historia kobiety, która żyła nauką i dla nauki.

HarperKids
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-276-6176-0

Liczba stron: 80

Format: 14.5x18.5cm

Cena detaliczna: 14,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...