Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Drogi duchowego wzrostu

Krzysztof Kralka

Drogi duchowego wzrostu

13,32

 

Rozwiń skrzydła wiary i odkryj pełnię chrześcijańskiej duchowości.

Gdy podjąłeś już wyzwanie życia z Chrystusem, następnym krokiem powinno być pogłębienie życia duchowego. Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, to mamy dla ciebie świetną wiadomość. Kościół przygotował dla Ciebie wyjątkową strategię, która pomoże ci umocnić więź z Bogiem. Co więcej, jest ona wyjątkowo skuteczna! Korzystali z niej ze znakomitym skutkiem święci i doktorzy Kościoła.
Jeśli chcesz ugruntować swoją wiarę i osiągnąć pełnię chrześcijańskiej dojrzałości, pozwól się poprowadzić tej książce. To praktyczny przewodnik po kolejnych etapach wzrastania ku duchowej pełni. Stawiane w nim pytania pomagają rozeznać stan własnego wnętrza, a załączone teksty modlitw pozwalają na połączenie lektury z osobistą rozmową z Bogiem.
Z tej książki dowiesz się, jak wielkie znaczenie ma decyzja o tym, by nie postępować „po swojemu”, ale tak, jak chce Bóg. Dlaczego warto pracować nad swoim sumieniem i jaką rolę odgrywa w tym procesie kierownictwo duchowe. Jak ważne dla rozwoju jest posłuszeństwo i pokora. Ksiądz Kralka zapewnia nas także, że nie ma duchowego wzrostu bez konkretnej dyscypliny, wierności, systematyczności i sumiennej pracy nad sobą.

„Bóg prowadzi człowieka tylko sprawdzonymi ścieżkami. On nas nie testuje, nie traktuje jak króliki doświadczalne. Drogą, przez którą Bóg nas prowadzi, przeszedł już Jezus Chrystus – On ją utorował i wyznaczył właściwy kierunek”.
(Fragment książki)

Ks. Krzysztof Kralka SAC jest rekolekcjonistą, ewangelizatorem i formatorem ewangelizatorów, założycielem i dyrektorem Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Nakładem Wydawnictwa eSPe ukazał się wywiad-rzeka z ks. Kralką: Uzdrawianie ludzkich serc.

eSPe
Oprawa miękka

Wydanie: 2

ISBN: 9788382013245

Liczba stron: 160

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...