Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Drugi sen

Robert Harris

Drugi sen

6.1

(333 ocen) wspólnie z

27,86

 

Robert Harris po raz kolejny udowadnia, że jest pisarzem wszechstronnym. Dotychczas znany jako mistrz powieści, tym razem podjął się napisania thrillera postapokaliptycznego.

„Drugi sen” to świat, który wielu osobom skojarzy się z klimatem z „Imienia róży” oraz „Opowieściami podręcznej”. Sceneria, która mogłaby pochodzić z późnego średniowiecza… Z wyjątkiem sytuacji, w których na ziemi można znaleźć plastikowe przedmioty.

Christopher Fairfax jest młodym księdzem. Wyjechał do wioski położonej na odludziu, by odprawić pogrzeb tamtejszego proboszcza. Sprawa od początku wydawała się dość podejrzana. Fairfax nie jest witany z otwartymi ramionami przez mieszkańców wioski. Młody ksiądz zaczyna podejrzewać, że śmierć starego proboszcza nie była naturalna, a jego zgon mógł mieć coś wspólnego z księgą, która zaginęła, i znajdywanymi w pobliżu kośćmi.

Życie Fairfaxa całkowicie się odmienia, gdy coraz bardziej wchodzi w życie odizolowanej od rzeczywistości wspólnoty. Jego wiara w obowiązującą wiedzę o historii świata zaczyna się chwiać. Już nic nie jest takie jak powinno. Wiedza jest zależna od Kościoła, który jest w stanie zrobić wszystko, aby prawda nie wyszła na jaw.

Albatros
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-812-5800-5

Tytuł oryginalny: The second sleep

Liczba stron: 384

Albatros

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Wywiad z autorem

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Paweł Dąbek

Polecam

Niezwykła pomysłowość i wyobraźnia autora. Książka zabiera nas do świata nierealnego, który w pewnych momentach wydaje się być znajomy. Kościół, który zarządza światem, wiedzą i informacją? Wydaje mi się, że jest to znajome. Bardzo dobry tytuł, z którego można wiele wyczytać między wierszami. Moim zdaniem to książka, która zasługuje na mocne 10/10 ;)
Gabriela Opolska

Dużo emocji

Świetna książka, choć przyznam, że w dobie pandemii czytałam ją z lekkim niepokojem. Wizja końca świata- niby nierealistyczna- a jednak bardzo możliwa i prawdopodobna. 

Na pewno "Drugi sen" dostarczy Wam wielu wrażeń. 

Jadwiga Muc

Drugi sen

Po raz kolejny Robert Harris zaskakuje i ponownie zachwyca. W mojej przeszłości czytelniczej już niejednokrotnie spotkałam się z twórczością autora. Nie pamiętam, abym choć raz była rozczarowana. To magiczne książki, które sprawiają, że świat zewnętrzny przestaje istnieć. Całkowicie oddaje się temu co czytam. Wczuwam się w historię bohaterów, oczyma wyobraźni widzę to, co opisuje autor. Jak dla mnie to ogromna sztuka pisać tak, że nie sposób się oderwać.

Bardzo gorąco polecam tę książkę, a także pozostałe w dorobku Harissa.  

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...