Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Drzewo herbaciane dla zdrowia i urody

Giulia Tedesco

Drzewo herbaciane dla zdrowia i urody

10.0

(1 ocena) wspólnie z

9,89

 

Od tysięcy lat herbaciane drzewo (łac. Melaleuca alternifolia) o białych kwiatach rozsiewa swój zapach na wybrzeżu Nowej Południowej Walii i od tysięcy lat australijscy Aborygeni czerpią z niego leczniczy nektar o barwie stopionego kryształu. Choć roślina ma niewiele wspólnego z herbatą, z języka angielskiego to tea tree. Pozyskiwany z niej olejek eteryczny jest obecnie znany na całym świecie, a jego właściwości antyseptyczne, przeciwbólowe i antywirusowe nie są już tajemnicą dla medycyny. Wspólnie zatem odkryjmy sposoby używania tej esencji, by krok po kroku, kropla po kropli, poprawić nasze życie.
Książka zawiera przepisy na specyfiki stosowane w artretyzmie, zapaleniu pęcherza moczowego czy bólach mięśni i uszu. To świetny środek w przypadku przeziębień. Jest idealny również na skaleczenia i otarcia. Jego właściwości docenią też osoby cierpiące z powodu żylaków, kurzajek czy trądziku.
Opracowanie zawiera pełen zestaw informacji o właściwościach drzewa herbacianego a także receptury jak przygotować poszczególne medykamenty.

Jedność
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-814-4239-8

Tytuł oryginalny: Tea tree Il nettare curativo aborigeno

Liczba stron: 64

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 19,01 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...