Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Drzwi do piekła

Maria Nurowska

Drzwi do piekła

6.8

(2159 ocen) wspólnie z

22,99

Najodważniejsza książka Marii Nurowskiej

Daria kochała męża.
I zabiła go.
Z miłości.

Znacznie od niej starszy Edward był redaktorem naczelnym pisma literackiego. Widział w niej zdolną pisarkę i fascynująca kobietę. Nikt jednak nie znał prawdziwego oblicza ich związku - miłości, która stała się toksyczną i niebezpieczną grą.

Skazana na dwanaście lat za zbrodnię w afekcie Daria trafiła do więzienia. Do piekła, które okazało się dla niej czyśćcem. Drogę do samej siebie odnalazła dzięki drugiej kobiecie...

Znak
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2012-01-09

ISBN: 978-83-240-1875-8

Opracowanie graficzne
Katarzyna Borkowska

Liczba stron: 272

Znak

Format: 124 x 190

Cena detaliczna: 32,90 zł

Maria Nurowska o swojej książce

”Materiały do tej powieści zebrałam wiele lat temu w więzieniu dla kobiet. Przywiozłam stamtąd fantastyczny materiał. Ta książka niesie siłę, bo sama mam ją w sobie.”

Marta Mizuro

”Najnowsza powieść Marii Nurowskiej sprawiła mi radość, oto wreszcie mogłam zanurzyć się w świat, którego żadna inna polska pisarka do tej pory nie opisała.”

Magdalena Kacalak, Ofeminin.pl

”Fenomen Nurowskiej to jej bohaterki, kobiety, które muszą w życiu iść do przodu, pomimo tego, że nie mają łatwo.”

Trailer książki

Jak powstawała książka ”Drzwi do piekła”

Maria Nurowska o bohaterkach ”Drzwi do piekła”

Maria Nurowska o swoim domu w Bukowinie Tatrzańskiej

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...