Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Duch starej kamienicy

Anna Onichimowska

Duch starej kamienicy

5.0

(1 ocena) wspólnie z

19,97

 

Wydanie Ducha starej kamienicy kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów.

Duch Maciek nie jest typowym duchem - jest malutki, wcale nie lubi nikogo straszyć, za to bardzo lubi dzieci. A do tego przyjaźni się z pewną złośliwą sroką i pewnym tajemniczym kotem.

Któregoś dnia w kamienicy, w której od dawna mieszka, pojawiają się nieproszeni lokatorzy, niesympatyczne mrówki faraona. Są ich dziesiątki... setki... tysiące... no dobrze, tylko one wiedzą, ile ich jest. Jak Maciek poradzi sobie z pozbyciem się niechcianych gości i co mają z tym wspólnego cukierki?

Wydanie lekturowe powieści, z opracowaniem przygotowanym pod nadzorem najlepszych nauczycieli, ucieszy każdego ucznia. Zapraszamy do lektury!

Greg
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-751-7493-9

Liczba stron: 132

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 19,97 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...