Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Duchowe espresso czyli kilka słów o Słowie Rozważania na każdy dzień

Legan Michał

Duchowe espresso czyli kilka słów o Słowie Rozważania na każdy dzień

27,02

 

Nic tak nie stawia na nogi jak poranne espresso. Zastrzyku energii potrzebuje jednak nie tylko nasze ciało, ale także dusza. By pobudzić serce i pozytywnie ukierunkować cały dzień, warto rozpocząć go z dobrym słowem – z Bożym słowem. Ojciec Michał Legan od wielu lat dzieli się swoimi rozważaniami nad ewangelią. Jak nikt inny potrafi wydobyć z biblijnego tekstu to, co najważniejsze. Jego medytacje krzepią, inspirują, skłaniają do przemyśleń, a przede wszystkim pomagają doświadczyć tego, jak bardzo Bóg kocha nas w „tu i teraz” naszego życia, w tym, co proste i zwyczajne. Dzięki tej książce można mieć te refleksje zawsze pod ręką i przekonać się, że każda chwila jest dobrym momentem, by spotkać się z Chrystusem oraz z wiarą spojrzeć na swoje życie i otaczający nas świat. Medytacje poszerzono o pytania, zachęty i cytaty, które mogą być punktem wyjścia do modlitwy osobistej.
Michał Legan OSPPE (ur. 1979) – paulin, teolog, filmoznawca, dziennikarz, publicysta, kierownik Katedry Teologii Mediów na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, kierownik Redakcji Audycji Katolickich TVP. Papież Franciszek powołał go do pełnienia posługi Misjonarza Miłosierdzia. Jest również vlogerem i autorem codziennego wideokomentarza do ewangelii Kilka słów o Słowie.

WAM
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 9788327738271

Liczba stron: 416

Format: 19.4x12.4cm

Cena detaliczna: 46,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...